Çarşamba, Eylül 28, 2022
Google search engine
Ana SayfaOyun3 Resident Evil Oyunu, Yeni Nesile Geliyor

3 Resident Evil Oyunu, Yeni Nesile Geliyor

Capcom, Resident Evil 7 ile birlikte Resident Evil 2 ve 3 yeniden yapımlarının bu yıl içinde PlayStation 5 ve Xbox Series X|S’e geleceğini duyurdu. Belirli bir çıkış tarihi açıklanmazken, bu güncellenmiş sürümlerin görsel iyileştirmelere sahip olacağı doğrulandı.

Ayrıca GameSpot’un aktardığı habere göre, bu oyunlara PlayStation 4 veya Xbox One’da zaten sahip olanlar, yeni nesil sürümler için ücretsiz olarak dijital yükseltme yapabilecekler. Oyunların PC sürümleri için de PS5 ve Xbox Series X|S sürümleri çıktığında ücretsiz yükseltme yamaları yayınlanacak. Bununla birlikte Capcom, oyunların yeni nesil versiyonlarının fiziksel olarak satışa sunulup sunulmayacağını açıklamadı.

Capcom en son RE 4’ün sanal gerçeklik versiyonunu satışa çıkardı ve bir süredir şirketin RE 4’ün yeniden yapımı üzerinde çalıştığına dair söylentiler mevcut. Aynı zamanda oyun şirketi, geçtiğimiz günlerde oyuncuların serideki oyunlar hakkında daha fazla bilgi edinebilecekleri çevrim içi bir Resident Evil müzesinin duyurusunu yaptı.

Resident Evil serisi, 2017 yılında piyasaya sürülen RE 7’den beri yeniden yükselişe geçti ve korku türünün en başarılı örneklerinden biri olduğunu tekrar kanıtladı. Bu da pek çok oyuncunun söylentileri ortalıkta dolanan RE 4 Remake hakkında heyecanlanmalarına neden oluyor.

Kaynak:  Technopat

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar