Çarşamba, Eylül 28, 2022
Google search engine
Ana SayfaOyun4 Yıldır Kayıp Olan The Game Awards Mükafatı, eBay’de 500 Dolara Satışa...

4 Yıldır Kayıp Olan The Game Awards Mükafatı, eBay’de 500 Dolara Satışa Çıkarıldı

YouTuber ve yayıncı PrestigeIsKey, The Game Awards’ın büyük bir hayranı ve ödül törenini her yıl izliyor. Yayınlarında arkasında görünen rafa koyabileceği replika bir The Game Awards ödülü sahibi olmanın harika olacağını düşündü ve bu yüzden eBay de dahil olmak üzere birkaç siteye göz attı. Ve eBay’de tamamen gerçek bir The Game Awards ödülünün 500 dolara listelenmiş olduğunu gördü.

PC Gamer’ın aktardığı habere göre, bu ödülü satışa çıkarmış olan satıcının eBay’de listelemiş olduğu diğer ürünler arasında ise araba parçaları ve anahtarlıklar bulunuyordu. Bu yüzden Ryan, bu durumdan biraz şüphelendi. Satıcının satışa çıkardığı The Game Awards ödülü hakkındaki açıklaması ise “Tasfiye kaynaklarımızdan birinden geldi, bunun dışında bu eşyanın kaynağı hakkında başka bir bilgimiz yok.” şeklindeydi.

Bunun üzerine Ryan, tabir-i caizse bir kumar oynadı ve 375 dolar ve nakliye ücretini ödeyerek ödülü satın aldı. Ödül kendisine ulaştığında ise ödülün tamamen gerçek olduğu ortaya çıktı. Bu The Game Awards ödülü, 2018 yılında Celeste tarafından kazanılan “En İyi Bağımsız Oyun Ödülü” idi.

Daha sonra Ryan, operasyon yöneticisi Heidy Motta aracılığıyla Celeste’in geliştiricileriyle iletişime geçerek “Ödül bilerek verildi mi, yoksa kayıp mı oldu?” diye sordu ve geliştiricilerin bu ödülü hiç almadıklarını öğrendi. Muhtemelen tören sırasında Ninja tarafından sahnede teslim edildikten sonra, geliştirici ekibe gönderilmek üzere ödül geri alındı ve sonrasında teslimat aşamasında bir şekilde kayboldu.

Sonunda dört yıl sonra da olsa, Celeste’in geliştirici stüdyosu Extremely OK Games ödülüne kavuştu. Ryan, ödülü onlara postalamayı teklif etti ve geliştirici ekip, kendisine ödülün maliyetini geri ödeyeceklerini ve ayrıca ona Celeste’in bazı imzalı kopyalarını göndereceklerini söylediler.

Kaynak:  Technopat

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar