Cumartesi, Mart 25, 2023
Google search engine
Ana SayfaBilimABD kongresinde, 50 yıldır birinci sefer halka açık bir UFO oturumu düzenlendi:...

ABD kongresinde, 50 yıldır birinci sefer halka açık bir UFO oturumu düzenlendi: Görüntüler, tezler ve suçlamalar havada uçuştu

ABD kongresinde, tanımlanamayan uçan objeler, yani UFO’lar hakkında, 50 yıldır ilk kez halka açık bir oturum düzenledi. Bu oturumda milletvekilleri, askeri pilotlar ve Pentagon yetkilileri dinlendi ve raporların soruşturmasına şeffaflık getirme sözü verildi.

İfade veren Pentagon yetkilileri, askeri bir savaş uçağının yanından hızla geçen yansıtıcı küresel bir nesnenin, önceden sınıflandırılmış renkli bir videosunu gösterdi.

Pentagon yetkilileri, yeminli ifadelerinde, hükümetin Dünya’ya inen herhangi bir uzaylıdan malzeme toplamadığını söyledi. Duruşmanın öne çıkan kısmı ise, geçen yıl bir FA-18 savaş uçağının penceresinden uzaktaki küresel bir nesnenin çekilmiş bir görüntüsü oldu. Pilot bir nesneyi gözlemlediğini açıkça bildirdi. Pentagon yetkilileri ayrıca bir video daha yayınladı. Bu videoda havada hareket eden parlak yeşil üçgenleri gösteren, gece görüş lensleriyle çekilmiş cisimler bulunuyordu.

2019’da Batı Kıyısı’nda çekilen ilk video hakkında mantıklı bir açıklama halen yapılamıyor. Ancak bu yıl Doğu Sahili’nde yapılan ikinci kayıttaki küçük üçgenlerin insansız hava araçları olduğu belirlendi, yani bu videoda görülenlerin UFO olmadığı açıkça belirtildi.

İnanç Can Çekmez: ABD kongresinde, 50 yıldır birinci sefer halka açık bir UFO oturumu düzenlendi: Görüntüler, tezler ve suçlamalar havada uçuştu 1

Pentagon, olaylar hakkında daha fazla bilgi toplamak ve böylece daha iyi ve daha hızlı bir şekilde tanımlanabilmeleri amacıyla raporları incelemek üzere yeni bir görev gücü oluşturuyor. Savunma Bakanlığı’nın istihbarat müsteşarı Ronald S. Moultrie, askeri sensörlerin açıklanamayan cisimler hakkında daha fazla bilgi toplamak için uygun şekilde kalibre edildiğinden emin olmak zorunda olduklarını söyledi. Daha iyi, daha yüksek doğrulukta veriler, Pentagon’un tanımlanamayan cisimler hakkında daha iyi sonuçlar çıkarmasını sağlayacak.

Ulusal İstihbarat Direktörlüğü geçen yıl, büyük ölçüde ordu tarafından derlenen ve 2004 yılına ait açıklanamayan hava olaylarını kataloglayan bir rapor yayınlamıştı. İstihbarat topluluğu, belgeyi, olayların çoğu hakkında sonuç çıkaramadığı veya açıklama getiremediği için eleştirmişti.

Deniz istihbaratı müdür yardımcısı Scott W. Bray, oturum sırasında bulanık videolardaki görüntüleri tanımlamanın neden bu kadar zor olduğunu da açıklamaya çalıştı. Ancak milletvekilleri, Pentagon’un iddiaları görmezden geldiği konusunda ısrar etti. Indiana Demokrat Parti Temsilcisi ve Temsilciler Meclisi İstihbarat alt komitesinin başkanı André Carson, “Bize, Kongreye ve hayal gücünü ele geçirdiğiniz Amerikan halkına, gerçekleri takip etmeye istekli olduğunuzu göstermeniz gerekiyor” dedi.

ABD’li üst düzey yetkililer, uzun bir süredir videolarda yakalanan tanımlanamayan cisimlerin uzaylı olabileceğini öne süren teorileri görmezden gelmekle itham ediliyor. Bu oturum, işte bu nedenle önemli bir gelişme olarak kabul ediliyor.

UFO’lar, Çin ve Rusya’nın işi mi?

Arkansas Cumhuriyetçi Parti Temsilcisi Rick Crawford ise, oturumda tanımlanamayan cisimlerden ziyade Rus veya Çin hipersonik silah programlarıyla ilgili tartışmalarla daha fazla ilgilendiğini söyledi. Bu yüzden görüntüleri tanımlamanın önemli olduğunun altını çizdi. Crawford, hükümetin hassas operasyon alanlarındaki nesneleri tespit edememesinin “kesinlikle kaçınmak istediğimiz bir istihbarat hatasıyla eşdeğer olduğunu” söyledi ve devam etti: “Bu konu, sadece uzaylı araçlarını bulmakla ilgili değil…

Buradan da anlaşılacağı gibi bazı isimler, tanımlanamayan cisimlerin Çin veya Rus teknolojisi olabileceğinden şüpheleniyorlar. Ve bunun önemli bir endişe kaynağı olacağını söylüyorlar.

Tennessee Cumhuriyetçi Parti Temsilcisi Tim Burchett da, İstihbarat Komitesi üyesi olmamasına rağmen oturuma katıldı ve Pentagon’un bulgular konusunda şeffaf olmadığını iddia etti: ” Bir düzeyde bunun bir örtbas olduğunu düşünüyorum.

Oturumun tamamını hemen aşağıdaki videodan izleyebilirsiniz…

Kaynak:  Chip

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar