Cuma, Ekim 7, 2022
Google search engine
Ana SayfaMobilAndroid telefonlarda yeni tehlike: Xenomorph makus hedefli yazılımı ortaya çıktı

Android telefonlarda yeni tehlike: Xenomorph makus hedefli yazılımı ortaya çıktı

Şinasi Kaya: Android telefonlarda yeni tehlike: Xenomorph makus hedefli yazılımı ortaya çıktı 1

Android kullanıcılarını tehdit eden Xenomorph kötü amaçlı yazılımı ortaya çıktı. Dolandırıcılık ve siber suç önleme şirketi ThreatFabric araştırmacıları tarafından Cleaner gibi performans arttırıcı uygulamalarda tespit edilen Xenomorph, kullanıcıların banka hesaplarının ele geçirilmesini sağlıyor.

50.000’den fazla cihaza bulaştı

Bildirilenlere göre Alien bankacılık Truva atı yazılımına benzer bir koda sahip olan ve hassas finansal bilgileri çalmayı amaçlayan yeni yazılım, cihaza yüklendikten sonra kullanıcıdan Erişilebilirlik Hizmeti İzinlerini talep ediyor. Bu izinlerin verilmesi ile birlikte kullanıcıların banka hesaplarından yetkisiz işlemler gerçekleştirilmesini sağlayan virüs, tüm bunları yaparken kısa mesaj bildirimlerini devre dışı bırakıyor.

Ukrayna, Apple’dan yardım çağrısında bulundu: İşte detaylar

1 gün önce eklendi

Günümüzde İspanya, Portekiz, İtalya ve Belçika gibi birçok Avrupa’lı finans kuruluşunu tehdit eden Xenomorph’un henüz “geliştirilme aşamasında” olması sebebiyle güçlü bir tehdit yaratmadığını söyleyen ThreatFabric, yazılımın gelecekte tam potansiyeline ulaşarak tehlikeli bir hale dönüşebileceğini dile getirdi. Yeni bilgilerden yola çıkarak kullanıcıların Google Play Store’da yer alan ve performans arttırma vaadi taşıyan bilinmeyen uygulamalara dikkat etmelerini öneriyoruz.

  • Anasayfa
  • Mobil Teknolojiler
  • Cep Telefonları Haberleri
  • Android kullanıcılarının banka verileri tehlikede: İşte detaylar

Kaynak:  Donanimhaber

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar