Pazartesi, Aralık 11, 2023
Ana SayfaDonanımApple Glass kablolu mu olacak? Enteresan sav

Apple Glass kablolu mu olacak? Enteresan sav

Gurman o sırada, şirketin birkaç nedenden dolayı pili boşaltma kararı aldığını söylemişti: Apple, aygıtın çok ısınmasından telaş duyuyor, ayrıyeten kulaklığı daha hafif ve münasebetiyle daha rahat takmak istiyordu.

Apple’ın kulaklığı duyurmasının beklendiği WWDC 2023 öncesinde Gurman, giyilebilir aygıtın harici pilinden neler beklenebileceği hakkında daha fazla bilgi paylaştı. Gurman en son Power On haber bülteninde, “Reality Pro” yahut “Reality One” olarak isimlendirildiği söylenen aygıtın iki temas noktasına sahip olacağını söylüyor: data transferleri için bir USB-C arabirimi ve “yeni bir tescilli şarj konektörü”. Gurman’ın açıklamasına bakılırsa, ikincisi, Apple’ın yakın vakitte yine piyasaya sürdüğü MagSafe güç ilişki noktasını anımsatıyor. Birlikte verilen güç kablosunun, Apple’ın kulaklığına manyetik olarak bağlanan yuvarlak bir ucu olduğu bildiriliyor.

Apple Glass kablolu mu olacak? Değişik iddia

Güç kaynağına gelince, bir iPhone boyutunda ve Apple’ın kendi MagSafe Pil Takımına benziyor (yukarıda). Bildirildiğine nazaran bileşen, giyilebilir aygıtı tek bir şarjla iki saate kadar çalıştırabiliyor. Paketin yine şarj edilmesi için bir MacBook Pro güç adaptörüne bağlı bir USB-C kablosu da içeriyor. Gurman, Apple’ın tek bir paketin çok az çalışma mühleti sağladığı için müşterilerin ek paketleri ayrıyeten satın almasına müsaade vereceğini iddia ediyor.

Gurman’ın son raporu, her şeyden çok, Apple’ın kulaklığının bu yıl piyasaya çıktığında ne kadar birinci kuşak bir eser olacağının altını çiziyor. Bu kadar hantal bir güç dağıtım tekniği kullanan ve 3.000 dolar olacağı söylenen bir aygıtla, ortalama bir tüketicinin Apple’ın en son gadget’ını satın almak için mağazalara koşacağını hayal etmek güç.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar