Salı, Şubat 7, 2023
Google search engine
Ana SayfaMobilApple iPhone 14 Pro dizaynıyla göz kamaştırdı

Apple iPhone 14 Pro dizaynıyla göz kamaştırdı

Apple‘ın iPhone 14 Pro‘nun nihayet tasarımda bazı değişiklikler getirmesi bekleniyor. Şimdi, yeni CAD işlemeleri, ve beklenen tasarım değişikliklerinden bazılarını gösteren iPhone 14 Pro’nun eksiksiz görünümünü temel olarak ortaya çıkardı.

91Mobiles raporuna göre Cupertino merkezli devin yaklaşmakta olan iPhone serisi dört modelle gelecek. Bununla birlikte, önceki raporumuza göre bu seri, mini bir modeli içermeyecek. Ayrıca, iPhone 14 Pro’nun ön yüzü, büyük çentikten kameralar ve diğer gerekli sensörler için iki delikli oyuğa sahip olacak. Bu da değişen büyük bir yeniden tasarım anlamına geliyor.

Apple iPhone 14 Pro tasarımıyla göz kamaştırdı

Şinasi Kaya: Apple iPhone 14 Pro dizaynıyla göz kamaştırdı 1

İlginç bir şekilde Apple, yalnızca yeni nesil A16 Bionic yonga setine sahip Pro modellerini sunmayı planlıyor. İki temel model ise önceki nesil yonga setine sahip olacak.

Başka bir deyişle, bu yıl vanilya ve Pro sürümleri arasında daha fazla fark olabilir. Konuya yakın kaynaklar tarafından paylaşılan yeni CAD görüntüleri, iPhone 14 Pro’nun tüm tasarımını ortaya çıkardı. Çirkin çentiğin ortadan kalkmasının yanı sıra, cihaz ön tarafında minimal çerçevelere sahip olacak ve bu da daha kaliteli görünmesini sağlayacak. Güç düğmesi sağda bulunurken, solda SIM kart yuvası, ses seviyesi düğmeleri ve uyarı kaydırıcısı bulunacak.

Şinasi Kaya: Apple iPhone 14 Pro dizaynıyla göz kamaştırdı 2

Arka tarafta, cihaz üç kamera deliğine sahip büyük bir kare modül ile iPhone 13 Pro’ya oldukça benziyor. Ayrıca bir LED flaş, bir mikrofon ve bir LiDAR sensörüne de sahip. Pro modelinin 120Hz ProMotion OLED panelini destekleyen aynı 6.1 inç ekrana sahip olması bekleniyor. Cihaza, A16 Bionic çipin cihaza 6GB RAM ile birlikte güç vermesi bekleniyor.

Kaynak:  Teknolojioku

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar