Salı, Şubat 7, 2023
Google search engine
Ana SayfaMobilApple iPhone 14 Pro ile beklentileri aşacak!

Apple iPhone 14 Pro ile beklentileri aşacak!

Apple, iPhone 14 serisi ile bazı gelişmeler getirirken bazı modellerde de yükseltme sayılamayacak özellikler sunacak. Ünlü analist Ming-Chi Kuo’ya göre Apple, iPhone 14 Pro ve Pro Max için A16 yongasını kullanacakken, iPhone 14 ve 14 Max, bu yılki iPhone 13 serisiyle aynı A15 Bionic’e sahip olacak.

Diğer bir fark ise RAM olacak. Dört cihazın hepsinde 6 GB olacak, ancak Pro modeller daha hızlı LPDDR5’e sahip olacak, diğer ikisi ise LPDDR 4X’e sahip olacak.

Apple iPhone 14 Pro ile beklentileri aşacak!

Apple, iPhone 14 ve 14 Pro ile iki adet 6,1 inç model ve iPhone 14 Max ve 14 Pro Max ile iki adet 6,7 inç model olmak üzere iki ekran boyutuna geçiş yapmaya hazırlanıyor. Bu, küçük bir iPhone’un mazi olabileceği anlamına geliyor. Ayrıca mevcut ikinci nesil iPhone 13 mini’yi en azından şimdilik türünün son örneği yapıyor. Kuo, Apple’ın A16 çipini özel yapma kararının ardındaki mantığı paylaşmıyor, ancak devam eden çip kıtlığı suçlu olabilir.

Tabii ki, Apple‘ın A15 Bionic’i tüm rakip işlemcileriyle rekabet ediyor, bu yüzden onu kullanacak bir sonraki iPhone ürünü gerçek bir dezavantaj olmayacak. Ancak iPhone 14 ile beklenen yükseltmeler açısından da biraz hayal kırıklığı olacak. Bunun dışında iPhone 13 geldiğinde diğer modellerden farklı olmamasıyla eleştirilmişti. Özelliklerin tam olarak net olmaması ile birlikte iPhone 14 modelinin tamamen farklı bir deneyim sunması bekleniyor.

Kaynak:  Teknolojioku

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar