Pazartesi, Aralık 5, 2022
Google search engine
Ana SayfaMobilApple, iPhone SE 3 Üretimini Yüzde 20 Azaltıyor

Apple, iPhone SE 3 Üretimini Yüzde 20 Azaltıyor

Apple tarafından Mart ayının başlarında gerçekleştirilen Peek Performance etkinliği ile en son iPhone SE 3 modeli tanıtılmıştı. Cihaz şu anda tüm dünyada satışa sunulmuş durumda. Öte yandan Apple, cihazın satışları konusunda beklentilerini düşürmüşe benziyor.

Söylentiye göre Apple, birden fazla tedarikçiye bu yılın Nisan’da başlayıp Haziran’da biten ikinci çeyreği için üretim siparişlerini 2 ila 3 milyon adet azaltmayı hedefliyor. Görünüşe göre bu, şirketin başlangıçta planladığından yaklaşık yüzde 20 daha az iPhone SE 3 üretmek istediği anlamına gelmekte. Bu kararda tüketici elektroniği talebini düşürmeye başlayan Ukrayna’daki savaşın yanı sıra, küresel enflasyonun etkili olduğunu ifade edilmiş.

Apple’ın ayrıca kulaklıklar için de zayıf bir talep öngördüğü ve stokları azaltmak istediğinden dolayı 2022’nin tamamı için AirPods siparişlerini 10 milyon adetten fazla azalttığı bildiriliyor. Counterpoint Research verilerine göre, Apple geçen yıl 76.8 milyon adet AirPods sevk etti. Yeni üretim kesintisi ile birlikte 2022 genel sevkiyatlarında düşüş görülebilir.

Apple’ın ayrıca tedarikçilerden önceden planlanandan 2 milyon daha az iPhone 13 serisi cihaz yapmalarını istediği söyleniyor. Bu ayarlama ise mevsimsel talep dalgalanmalarıyla açıklanıyor.

Kaynak:  Technopat

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar