Çarşamba, Mart 22, 2023
Google search engine
Ana SayfaMobilApple, iPhone’ları Abonelik Servisi Modeliyle Satacak

Apple, iPhone’ları Abonelik Servisi Modeliyle Satacak

Bloomberg yazarı Mark Gurman’ın yazdığı yeni bir haberde, Apple’ın donanım aboneliği servisinin bir parçası olarak iPhone ve iPad satacağı bildiriliyor. Mark Gurman’ın belirttiğine göre, bu yeni abonelik servisi gelecek yıl kullanıma sunulabilir. Bu hamle, Apple’ın abonelik hizmetlerine yaptığı yatırımlarla da uyuşuyor

Apple daha önce Apple Music, Apple TV Plus, Apple News Plus, Apple Fitness Plus ve Apple Arcade gibi abonelik servislerinin önemini şirket için yeni gelir kaynakları olarak giderek daha fazla vurgulamaya başlamıştı. Bu hizmetlerin birçoğu zaten şirketin Apple One paketlerinde bir arada sunuluyor.

Meral Erden: Apple, iPhone’ları Abonelik Servisi Modeliyle Satacak 1

Bununla birlikte Apple, 2019 yılında AppleCare uzatılmış garantileri için aylık bir abonelik modeli kullanıma sunmuştu. Şirket, 2015 yılından beri de müşterilerin AppleCare ve bir iPhone’un birleşik maliyetini 24 ay boyunca ödemelerine olanak tanıyan iPhone Yükseltme Programı’nı kullanıma sunuyor. Bu iki program da birçok yönden bir donanım aboneliğine benziyor.

Bloomberg’in haberine göre, aylık ücret cihazın fiyatının 12 veya 24 aya bölünmesiyle ortaya çıkan maliyetten ibaret olmayacak. Daha ziyade piyasaya sürüldüğünde yeni donanıma yükseltme seçeneği ile daha yüksek bir aylık maliyeti olacak. Ve Apple’ın diğer aboneliklerindeki gibi, AppleCare ya da Apple One hizmetleriyle birlikte satın alma seçeneği ile birlikte kullanıcının mevcut Apple ID hesabına bağlı olacak.

Kaynak:  Technopat

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar