Çarşamba, Eylül 28, 2022
Google search engine
Ana SayfaMobilApple katlanabilir iPhone için en uygun seçeneği arıyor: Prototipler masada

Apple katlanabilir iPhone için en uygun seçeneği arıyor: Prototipler masada

Şinasi Kaya: Apple katlanabilir iPhone için en uygun seçeneği arıyor: Prototipler masada 1

Apple’ın en az iki katlanabilir akıllı telefon prototipi test ettiği bildiriliyor. Şirkete yakın kaynakların aktardığı bilgilere göre teknoloji devi masadaki modeller arasında seçim yapmaya çalışıyor. Cihazın piyasaya sürülmesi konusunda acelesi olmayan firma için önemli olan şey en doğru kararı vermek.

Görünüşe bakılırsa Apple katlanabilir iPhone’un Galaxy Z Fold gibi açıldığında tablete dönüşen bir form faktörüne mi, yoksa katlandığında Galaxy Z Flip gibi daha da kompakt hale gelen bir tasarımı sahip olacağı konusunda henüz net bir karar verememiş. Şirket şu anda bu son derece kritik soruya cevap arıyor.

Şinasi Kaya: Apple katlanabilir iPhone için en uygun seçeneği arıyor: Prototipler masada 2

Apple henüz ikna olmadı

Apple hangi form faktörünü seçerse seçsin katlanabilir iPhone’un piyasaya sürülmesi için daha önümüzde birkaç yıl var. Buna ek olarak şirket katlanabilir akıllı telefonlara yönelik talebin sürdürülebilir bir trend olduğuna henüz ikna olmamış durumda.

Kaynaklara göre Apple şu anda rakiplerini yakından takip ediyor ve onların katlanabilir akıllı telefon segmentinde yaptıkları hataları tekrarlamamak için notlar alıyor. Daha önce analist Ross Young, Apple’ın katlanabilir iPhone üzerinde çalıştığını ve cihazın en erken 2023’te piyasaya sürüleceğini söylemişti. Ancak şu an için en gerçekçi tarih 2024.

Kaynak:  Donanimhaber

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar