Çarşamba, Eylül 28, 2022
Google search engine
Ana SayfaMobilApple, listelenmemiş uygulamaları App Store'da destekleyecek: Sadece özel kontaklarla erişilebilecek

Apple, listelenmemiş uygulamaları App Store’da destekleyecek: Sadece özel kontaklarla erişilebilecek

İnanç Can Çekmez: Apple, listelenmemiş uygulamaları App Store'da destekleyecek: Sadece özel kontaklarla erişilebilecek 1

Apple, App Store’da listelenmemiş uygulamaların yalnızca doğrudan bir bağlantı aracılığıyla erişebileceği yeni bir destek sunuyor. Geliştiriciler, uygulamalarının genel kullanım için uygun olmadığı düşündüğünde Apple’a başvurabilecek ve teknoloji devinin onayladığı uygulamalar, sadece bir bağlantı üzerinden erişime açık olacak.

App Store’da listelenmemiş uygulamalar

Apple’ın geliştirici sitesinde yeni bir destek ortaya çıkarıldı. Şirket, listelenmemiş olarak onaylanan uygulamaların herhangi bir App Store kategorisinde, öneride, çizelgede, arama sonuçlarında veya diğer listelerde yer almayacağını söylüyor.

Cupertino merkezli teknoloji devi, genel halk için bir önemi olmayan ancak özel bir etkinliğin konukları, bir kuruluşun üyeleri veya belirli bir çalışan grubu gibi belirli hizmet alanları için listelenmemiş uygulamaların kullanılabileceğini belirtiyor.

Geliştiriciler mevcut listelenmiş uygulamaları için de onay isteği gönderebilecek. Uygulama, listelenmemiş olarak onaylanırsa bağlantı adresi aynı kalacak ancak hiçbir kategoride artık görünmeyecek ve sadece o bağlantı üzerinden erişilebilecek.

Direkt olarak yeni bir uygulama için onay isteği gönderecek geliştiriciler ise uygulamanın nihai dağıtıma hazır halini şirkete göndermek zorunda. Apple, henüz beta veya yayın öncesi durumda olan hiçbir uygulamayı onaylamayacağını belirtiyor.

Apple, bir uygulama listelenmemiş olarak onaylandıktan sonra geliştiricinin yayınlayabileceği yazılımın gelecekteki tüm sürümleri için de listelenmemiş durumu geçerli olacak. Ayrıca bağlantı adreslerinde de bir değişiklik olmayacak.

  • Anasayfa
  • Apple
  • iOS Haberleri
  • Apple, listelenmemiş uygulamaları App Store’da destekleyecek

Kaynak:  Donanimhaber

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar