Salı, Eylül 26, 2023
Ana SayfaDonanımApple, Vision Pro için dev bir satın alıma imza attı!

Apple, Vision Pro için dev bir satın alıma imza attı!

The Verge, satın alımın Mira CEO’su Ben Taft’ın özel Instagram hesabındaki gönderiler aracılığıyla doğrulandığını ve Apple’ın da bunu doğruladığını aktarıyor. Apple’ın teşebbüs için ne kadar ödediği yahut şirketle planlarının ne olduğu şimdi aşikâr değil. The Verge ayrıyeten Apple’ın Mira’nın en az 11 çalışanını bünyesine kattığını ve eski tasarım şefi Jony Ive’nin bir vakitler teşebbüse danışmanlık yaptığını bildiriyor.

Mira’nın Hava Kuvvetleri kontratının, şirketin Kuzey Kaliforniya’daki Travis Hava Kuvvetleri Üssü’ndeki pilotlar için artırılmış ekipman talimatlarını görüntülemelerine imkan tanıyan Prism Pro kulaklığını tedarik etmeyi içerdiği bildiriliyor. Bu ortada, Nintendo World için üretilen AR aygıtı, sürüşü klasik yarış oyununun içindeymişsiniz üzere hissettirmek için oyundaki sanal karakterleri ve animasyonları canlandırıyor.

Apple, Vision Pro için dev bir satın alıma imza attı!

Engadget’tan Devindra Hardawar, 2017’de şirketin akıllı telefon tabanlı AR kulaklığı Mira Prism ile yaptığı denemede, telefon tabanlı aygıtın fiyatına nazaran şaşırtan derecede sürükleyici olduğunu görmüştü. Hardawar “Prizma ile yalnızca birkaç dakikam olmasına karşın, gördüklerimden etkilendim” dedi.

Hardawar, bu haftayı süratli bir formda ileri sararken, Apple Vision Pro’yu “şimdiye kadar sahip olduğum en yeterli karma gerçeklik (VR/AR) tecrübesi, eşsiz bir sarmal hissi sunuyor” olarak tanımladı. “Yine de, kategorinin tamamına mahsus sıkıntıların birçoklarıyla birlikte, sadece bir VR başlığı.”

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar