Pazartesi, Haziran 5, 2023
Ana SayfaİnternetApple Watch için bir periyodun sonu: Bu uygulama artık kullanılamayacak

Apple Watch için bir periyodun sonu: Bu uygulama artık kullanılamayacak

Meta’nın Messenger uygulaması 31 Mayıs’tan itibaren Apple Watch’tan kaldırılıyor, lakin kullanıcılar gelen iletileri görmeye devam edebilecekler. Uygulamanın kaldırılması, kullanıcıların artık Facebook iletilerine saatlerinden karşılık veremeyecekleri ve bunun yerine iPhone’larındaki uygulamaya başvurmaları gerekeceği manasına geliyor.

Bir Meta sözcüsü bahisle ilgili olarak, “Kullanıcılar Apple Watch’larından Messenger bildirimlerini almaya devam edebilirler, fakat haziran ayının başından itibaren artık saatlerinden cevap veremeyecekler,” dedi: “Kullanıcılar şahsî iletilerini uçtan uca şifreli hale getirmek için çalıştığımız iPhone, masaüstü ve web üzerinden Messenger’ı kullanmaya devam edebilirler.

Messenger uygulaması 2015 yılında Apple Watch’ta ses klipleri ve çıkartmalar gönderme seçeneği ile tanıtılmıştı lakin kullanıcının metin karşılıkları vermesine müsaade vermiyordu. Şayet bir Apple Watch kullandıysanız, küçük ekranda bildiri yazmaya çalışmanın zati çok eğlenceli ve kolay bir şey olmadığını biliyorsunuzdur.

Apple’ın bu atılımı, bir kısım Apple Watch kullanıcılarından reaksiyon görmüş durumda. Kullanıcılar hayal kırıklığı yaşadıklarını söylerken, uygulamanın Apple Watch’tan kaldırılma fikrine katılmadıklarını toplumsal medyadan paylaştılar. Pekala, siz bu mevzuda ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda yazın.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar