Çarşamba, Eylül 28, 2022
Google search engine
Ana SayfaMobilApple Watch Series 8, Vücut Sıcaklığı Sensörü İle Gelmeyebilir

Apple Watch Series 8, Vücut Sıcaklığı Sensörü İle Gelmeyebilir

Apple Watch Series 7, çok az değişiklikle kullanıcıların karşısına çıkmıştı. Şimdi ise Apple Watch’un bir sonraki sürümünün kullanıcılar için neler sunacağını hakkında yeni iddialar söz konusu. Bu noktada yeni bir iddia, Apple Watch Series 8 modelinin vücut ısısı sensörü barındırmayacağını ortaya koydu.

Vücut ısısı sensörünün geçen yıl geleceği söylenmiş ancak bu olmamıştı. Mark Gurman da en son Power On bülteninde Apple Watch Series 8’in bir vücut ısısı sensörü barındırmasının pek olası olmadığını belirtti. Diğer taraftan Ming-Chi Kuo’nun vücut ısısı sensörü konusunda Apple Watch Series 8 modellerinden umutlu olduğunu da eklemek gerek.

Bir vücut ısısı sensörü oldukça güzel bir eklenti olarak doğurganlık takibi ve ateşi tespit etme gibi çeşitli kullanım durumlarına sahip olabilir. Şirket ayrıca invaziv (zarar verici olan doku oluşumları) olmayan kan şekeri izleme optik sensörleri üzerinde çalışıyor. Bu aynı zamanda kullanıcılara, deriyi delmeden kanlarındaki glikoz seviyesini tespit etmek için yeni bir yöntem sağlayacak.

Apple, potansiyel olarak Apple Watch’un yeni bir “sağlam” modelini de piyasaya sürecek ancak bu noktada kesin bir şey söylemek mümkün değil.

Kaynak:  Technopat

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar