Pazar, Şubat 5, 2023
Google search engine
Ana SayfaMobilApple'dan son dakika açıklaması! iPhone 14 çıkışı ertelenebilir!

Apple’dan son dakika açıklaması! iPhone 14 çıkışı ertelenebilir!

Son dönemlerde Çin ve Tayvan arasındaki gerginlik global olarak çoğu şeyi etkilemiş durumda. Geçtiğimiz günlerde ABD Temsilciler Meclisi Başkanı Nancy Pelosi Tayvan’ı ziyaret etmişti. Görünüşe göre tüm bu politik gelişmelerde işin ucu iPhone 14‘e dokunacak.

Apple, Tayvanlı TSMC’nin en büyük müşterisi. Ancak Pelosi’nin Tayvan ziyareti, Çin-Tayvan ilişkisine daha da büyük bir yük getirdi. Sonuç olarak, nakliye tarafında “Tayvan” veya “Çin Cumhuriyeti”nden söz edilmesini yasaklayan yeni düzenlemeler getirildi. Bu da Apple’IN TSMC ile yapacağı anlaşmalara bir engel koyuyor. Bu durumda iPhone 14 üretimi de gecikebilir.

Apple’dan son dakika açıklaması! iPhone 14 çıkışı ertelenebilir!

Meral Erden: Apple'dan son dakika açıklaması! iPhone 14 çıkışı ertelenebilir! 1

Daha da kötüsü, Pegatron’un Başkan Yardımcısı ve TSMC’den üst düzey yöneticiler ziyaret sırasında Pelosi ile görüldü. Bu nedenle, Apple ve diğer ABD merkezli şirketler ile Tayvan arasında daha şiddetli bir ticaret savaşı başlayabilir.

Apple, Tayvanlı ortaklarıyla halihazırda görüşmelerde bulunuyor ve “Tayvan’da Üretildi” veya “Çin Cumhuriyeti” etiketlerinin kaldırılmasını veya değiştirilmesini talep ediyor. Ancak bu talebin ne zaman sonuçlanacağı ya da olumlu bir sonuç çıkıp çıkmayacağı belli değil. Apple ilk kez üretimi hakkında bu tarz ciddi bir problem yaşıyor. Şirket ayrıca kamera lenslerinde bazı üretim sorunları da yaşıyor. Bu nedenle artan global tansiyon da çok kötü bir zamanda geldi diyebiliriz.

Kaynak:  Teknolojioku

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar