Pazartesi, Aralık 11, 2023
Ana SayfaİnternetApple'dan WWDC İçin Artırılmış Gerçeklik Filtresi - Webtekno

Apple’dan WWDC İçin Artırılmış Gerçeklik Filtresi – Webtekno

Teknoloji dünyasının her yıl büyük heyecanla beklediği Apple’ın WWDC etkinliğinin 2023 ayağına artık sayılı günler kaldı. 5 Haziran’da düzenleneceği açıklanan etkinlik için Apple, heyecanı zirveye çıkaran bir paylaşıma da imza attı.

Uzun süredir artırılmış gerçeklik gözlüğü üzerinde çalıştığı bilinen Apple, Twitter’da yaptığı paylaşımda etkinlik için “Yeni bir çağ başlıyor.” cümlesine yer verdi. İnternet sitesinde de etkinliğe özel bir artırılmış gerçeklik filtresi hazırladı.

Apple’ın artırılmış gerçeklik filtresi böyle gözüküyor:

Filtre, internet sitesinde gördüğümüz Apple logosuna gömülü animasyonun aynısını gerçek hayata taşıyor. Apple’ın daha önce hiçbir WWDC etkinliğinde böyle bir filtreye yer vermemiş olması, artırılmış gerçeklik gözlüğünün tanıtılacağına dair bir diğer ipucu oldu.

Apple’ın filtresini kendiniz denemek istiyorsanız, iPhone/iPad cihazınızdan Safari tarayıcısını kullanmanız gerekiyor. Filtreyi denemek için bu bağlantıya tıklayarak Apple’ın etkinlik sayfasına ulaşın ve “AR deneyimini görüntüleyin” seçeneğine basın. Kameranızı bir süre etrafta dolaştırdıktan sonra Apple’ın animasyonu ekranda gözükmeye başlayacak.

Kaynak:  Webtekno

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar