Pazartesi, Aralık 5, 2022
Google search engine
Ana SayfaMobilApple’ın Dijital Otomobil Anahtarı, Makul Genesis ve Kia Modellerinde Kullanılabilecek

Apple’ın Dijital Otomobil Anahtarı, Makul Genesis ve Kia Modellerinde Kullanılabilecek

Apple’ın dijital araba anahtarı; 2022 Kia Niro, 2022 Genesis G90 ve tamamen elektrikli olan 2022 Genesis GV60 için kullanıma sunulacak. MacRumors tarafından tespit edildiği kadarıyla Apple, sitesinde yer alan bir listedeki bu üç aracın yanına, söz konusu özelliği desteklediğini gösteren bir anahtar sembolü ekledi ve böylece özelliğin bu üç araç için kullanıma sunulacağı ortaya çıktı.

The Verge’ün ilgili haberinde belirttiğine göre, Apple’ın bu listeyi ilk olarak ne zaman güncellediği ya da dijital araba anahtarı özelliğinin bu arabalardan herhangi birinde hemen kullanılabilir olup olmadığı net değil. Henüz Apple veya herhangi bir otomobil şirketi, bu konuyla ilgili olarak resmi bir açıklama yapmadı. Bu nedenle özelliğin kullanıma sunulmasıyla ilgili olarak tamamlanması gereken başka adımlar da olabilir.

İnanç Can Çekmez: Apple’ın Dijital Otomobil Anahtarı, Makul Genesis ve Kia Modellerinde Kullanılabilecek 1

Bir Kia sözcüsü, MacRumors’a yaptığı açıklamada, şirketin önümüzdeki haftalarda dijital anahtarlar hakkında daha fazla bilgiye sahip olacağını ifade etti. Apple ve Genesis, The Verge’ün bu konu hakkındaki açıklama talebine hemen yanıt vermezken, Kia ise yorum yapmayı reddetti.

Bununla birlikte Kia ve Genesis’in geçen yıldan beri Apple’ın dijital araba anahtarlarını kendi araç modellerine entegre etmek için çalıştıkları bildiriliyor. Aynı zamanda Samsung da kendi telefon tabanlı dijital araba anahtarını oluşturmak için Genesis ile (Audi, Ford ve BMW’nun yanı sıra) bir iş birliği yaptığını duyurmuştu

Kaynak:  Technopat

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar