Çarşamba, Eylül 28, 2022
Google search engine
Ana SayfaMobilApple'ın iMessage'da RCS desteği sunmamasına Google'dan tepki geldi

Apple’ın iMessage’da RCS desteği sunmamasına Google’dan tepki geldi

Şinasi Kaya: Apple'ın iMessage'da RCS desteği sunmamasına Google'dan tepki geldi 1

Apple ve Google arasındaki rekabet farklı bir boyuta taşınıyor. Google’dan bir yönetici, Apple’ın iMessage‘da Google’ın RCS standardını desteklememesinin genç kullanıcılar arasında akran baskısına ve zorbalığa sebep olduğunu ve Apple’ın bu durumu kullandığını söylüyor.

Google ve Apple arasındaki RCS desteği tartışmaları

Google’ın Android’den sorumlu başkan yardımcısı Hiroshi Lockheimer, şirketlerinin şimdiye kadar Apple’a sunduğu RCS standartlarını benimsemeye yönelik teşviklerinin sonuçsuz kalması üzerine bazı açıklamalarda bulundu.

Başkan yardımcısı, Apple’ın iMessage’a RCS desteği getirmemesinin genç kullanıcılar arasında sıkıntılara sebep olduğunu öne sürerek kullanıcıları Apple ürünleri almaya teşvik ettiğini belirtti. Yapılan bir araştırma ABD’li gençlerin %87’sinin bir iPhone’a sahip olduğunu ortaya koyuyor ve Lockheimer, bu durumun altında yatan sebeplerden birinin Apple’ın bu politikası olduğunu söylüyor.

Lockheimer yaptığı açıklamada: “Apple’ın iMessage kilitlemesi belgelenmiş bir stratejidir. Ürün satmanın bir yolu olarak akran baskısını ve zorbalığı kullanmak, pazarlamasının temel bir parçası olarak insanlığa ve hakkaniyete sahip bir şirket için samimiyetsizdir. Bu durumu düzeltmek için gerekli standartlar günümüzde var.”ifadelerinde bulundu.

Apple’ın iMessage’da SMS 2.0 olarak da bilinen RCS’yi desteklememesi sebebiyle iki farklı işletim sistemi arasındaki mesajlaşmalar SMS 1.0 olan eski standart üzerinden gerçekleşiyor. Ortaya koyulan birçok rapor, eski SMS sürümünün yeterince güvenli olmadığını gösteriyor. Google ve Apple arasında gelecekte bu konu üzerinde yaşanacak gelişmeler şimdiden merak konusu oldu.

Kaynak:  Donanimhaber

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar