Cuma, Aralık 9, 2022
Google search engine
Ana SayfaMobilApple’ın katlanabilir iPhone ile ilgili yeni planları ortaya çıktı

Apple’ın katlanabilir iPhone ile ilgili yeni planları ortaya çıktı

Huawei ve Samsung gibi rakipleri katlanabilir akıllı telefon piyasasına çoktan girmişken, Amerikan teknoloji devi Apple cephesinin hamlesi de merakla bekleniyor. Daha önce Apple cephesinden gelen sızıntılara yenileri eklendi ve firmanın yeni dönemde katlanabilir akıllı telefonlarla ilgili plan ve projeleri ortaya çıktı.

Apple, piyasaya girmek için 2023’ü bekleyebilir

Özellikle Apple cephesinden daha önce verdiği güvenilir sızıntılarla bilinen Dylandkt, bu kez de firmanın katlanabilir akıllı telefon stratejileriyle ilgili yeni bilgiler paylaştı. Ünlü duyumcuya göre Apple, iPhone için şu anda birden fazla katlanabilir telefon prototipi üzerinde çalışıyor. Buna karşın şirketin katlanabilir ekran teknolojileri ve piyasadaki yeriyle ilgili şüpheleri var.

Şinasi Kaya: Apple’ın katlanabilir iPhone ile ilgili yeni planları ortaya çıktı 1

Bu hafta gönderdiği bir tweet dizisinde konuyla ilgili önemli açıklamalarda bulunan Dylandkt, Apple’ın bir süredir birden fazla katlanabilir akıllı telefon konsepti üzerinde uzun uzun çalıştığını, buna karşın katlanabilir telefonların piyasada yer edinmeye devam edip etmeyeceğinden emin olmadığını açıkladı.

Bununla birlikte ünlü şirketin rakiplerinin birbiri ardına piyasaya sürdüğü ürünlerin geri dönüşlerini de incelediğini ve yapılan hataları analiz ettiği belirtildi. Apple’ın diğer firmaların piyasaya sürdüğü ürünleri birer ‘beta‘ ürün olarak gördüğünü ve katlanabilir telefon piyasasına giriş yaptığında mevcut iPhone’larda olduğu gibi, tamamen kompakt, işletim sistemiyle ve kullanımıyla uzun vadeli bir cihaz üretme niyetinde olduğunu söyledi.

Geçtiğimiz aylarda konuyla ilgili bir açıklama yapan bir başka Apple analisti Ming-Chi Kuo, Apple’ın 2023’te piyasaya sürülmesi planlanan 8 inçlik esnek OLED QHD+ ekranlı katlanabilir iPhone geliştirdiğini belirtmişti. Yine Aralık ayında ekran analisti Ross Young, Apple’ın 2023’e kadar katlanabilir bir iPhone çıkarmasını beklemediğini ifade etti.

Şu ana kadar Apple cephesinden gelen tüm sızıntı ve dedikodular, firmanın katlanabilir iPhone piyasasına girmek için 2023’ü bekleyeceğine işaret ediyor. Peki sizler bu konu hakkında neler düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi bizlerle yorumlar kısmında paylaşmayı unutmayın.

Kaynak:  Shiftdelete

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar