Salı, Eylül 26, 2023
Ana SayfaMobilApple'ın WWDC 2023'te büyük Siri güncellemelerini duyuracağı söyleniyor

Apple’ın WWDC 2023’te büyük Siri güncellemelerini duyuracağı söyleniyor

Tanınmış Apple muhbiri Mark Gurman’a nazaran, Apple’ın iPhone’larda ve öteki aygıtlarda Siri’yi tetiklemek için kullanılan “hey Siri” sözünün basitçe “Siri” olarak kısaltılacağını duyurma mümkünlüğü var. Gurman, birinci olarak kasım ayında bu güncellemenin yolda olduğunu öne sürmüştü fakat o sırada “hey Siri”nin ne vakit basitçe “Siri” olacağı net değildi.

Bu, kullanıcı açısından kulağa çok değerli gelmese de, görünüşe nazaran değerli ölçüde mühendislik çalışması gerektiriyor: iki söz yerine tek bir kelimeyi hakikat bir biçimde tanımak çok daha sıkıntı ve Apple’ın AI motorları bununla başa çıkmak için güncellendi.

Apple’ın WWDC 2023’te büyük Siri güncellemelerini duyuracağı söyleniyor

Şu anda, Google Asistan hala bir “hey Google” uyandırma komutu gerektiriyor lakin birtakım süratli komutlar için bunu devre dışı bırakabiliyorsunuz.. Amazon Alexa’ya gelince, başlamak için sırf bir “Alexa” komutu kâfi oluyor.

Bu yıl WWDC 2023’te, iOS 17 ile ilgili tüm haberler ve Apple VR kulaklığı için büyük bir açıklama dahil olmak üzere çok sayıda yazılım ve donanım duyurusu bekliyoruz. Üçüncü taraf uygulamalarla daha derin Siri entegrasyonları ve bağlamın daha düzgün anlaşılması da söylentiler ortasında.

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar