Pazar, Aralık 10, 2023
Ana SayfaMobilApple'ın yeni patenti, tekrar katlanabilir bir iPhone'u işaret ediyor

Apple’ın yeni patenti, tekrar katlanabilir bir iPhone’u işaret ediyor

Bir katlanabilir telefon almayı düşünüyorsanız en büyük endişelerinizden biri, muhtemelen dayanıklılığı olacaktır. Bu esnek cep telefonlarının defalarca kez katlanacağı düşünüldüğünde, çok fazla katlanmaya dayanamadıkları düşünülür.

Katlanabilirlerde, sunulan ilk modellerden olan Samsung Galaxy Fold’dan bu yana çok büyük gelişmeler oldu. Ancak Apple’ın da bu konuyu incelediği açıkça görülebiliyor ve PatentlyApple tarafından tespit edilen yeni bir patent, dayanıklılık konusunda bazı ipuçlarına sahip katlanabilir bir cep telefonunu gösteriyor.

Meral Erden: Apple'In Yeni Patenti, Tekrar Katlanabilir Bir Iphone'U Işaret Ediyor 1

Bu patent, katlanabilir bir telefonu gösteriyor. Farklı resimlerde farklı biçimler gözüktüğü için iPhone Flip veya başka bir cihaza ait olup olmadığı belirgin değil. Ancak ekran üzerinde bükülme nedeniyle oluşan mikro çatlakları dolduran ekstra bir katmana sahip olduğu görülüyor.

Bu küçük çatlaklar, daha büyük ölçekli ekran çatlaklarına dönüşebildiği için katlanabilir telefonların en büyük problemlerinden biri olarak karşımıza çıkıyor. Bu sorunu erken ele almak da, bu riski azaltıyor. En azından teoride, bu teknoloji, zamanla kırılma riskini azalttığı için katlanmayan telefonlardaki ekranlar için de kullanılabilir.

Kaynak:  Chip

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar