Pazar, Nisan 2, 2023
Google search engine
Ana SayfaOyunArma 4 ve Arma Reforger Yakında Duyurulabilir

Arma 4 ve Arma Reforger Yakında Duyurulabilir

Taktiksel nişancı oyunu Arma 3 bundan yaklaşık 9 yıl kadar önce piyasaya sürüldü. Çıkış yaptığı o günden bu yana halen popülerliğini korumayı başaran Arma 3’ün devam oyununun gelip gelmeyeceği de bir hayli merak ediliyordu. Oyuncular Bohemia Interactive’dan gelecek olan Arma 4 duyurusunun yolunu gözlerlerken, kısa süre önce geliştirici firmadan önemli bir açıklama geldi. 17 Mayıs tarihinde ”Arma’nın Geleceği” adlı bir yayın düzenleyeceği duyuran firma, serinin yeni oyununa göz kırptı.

Bildiğiniz gibi geliştirici firma bir süredir sosyal medya üzerinden Enfusion Engine oyun motoru ile kaydedilen görüntüleri takipçileriyle paylaşıyordu. Gerçekçiliğiyle oyunseverleri hayran bıraktıran grafik motoruyla geliştirilen ilk oyun merak edilirken, geliştirici firmadan Marek Spanel bir takım yeni ekran görüntülerini oyuncularla paylaştı.

İnanç Can Çekmez: Arma 4 ve Arma Reforger Yakında Duyurulabilir 1

Spanel’ın paylaştığı görselde bizleri Flashpoint Operasyonu: Soğuk Savaş Krizi’nden aşina olduğumuz kurgusal Everon adası karşılıyor. Everon adasının Enfusion Engine ile yeniden geliştirildiğine dikkat çeken Spanel, yeni nesil grafik motoruyla beraber oyuncuları bambaşka bir deneyimin beklediğini vurguluyor.

Şimdilik, geliştirici firmanın etkinlikte yeni Arma oyununu duyurup duyurmayacağı bilinmiyor. Ancak Bohemia Interactive’a yakın kaynaklar bu etkinlikte Arma 4‘ün haricinde Arma Reforger‘ın da duyurulacağını iddia ediyor.

Enfusion Engine grafik motoruyla geliştirilen oyunun kurgusal ada Everon’da geçeceği ve Soğuk Savaş temasını işleyeceği söyleniyor. Aynı zamanda Reforger’ın PC haricinde PlayStation ve Xbox platformları için de erişilebilir olacağı ileri sürülüyor.

Kaynak:  Technopat

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar