Cumartesi, Eylül 30, 2023
Ana SayfaMobilAsus ROG Phone 6 ve 6 Pro tanıtıldı: Özellikleri ve fiyatları haberimizde...

Asus ROG Phone 6 ve 6 Pro tanıtıldı: Özellikleri ve fiyatları haberimizde…

Asus, oyun odaklı Republic of Gamers akıllı telefon serisi için özel olarak geliştirdiği 2 telefonu ROG Phone 6 ve ROG Phone 6 Pro’yu duyurdu. Özellikle oyun oynamayı seven oyuncular için geliştirilen ve buna uygun özelliklerle donatılan telefonlar, gerçekten güçlü özellikle barındırıyorlar.

Her 2 telefon da Qualcomm’un Snapdragon 8+ Gen 1 işlemcisinden güç alıyor ve 512 GB’a kadar depolama alanıyla geliyor. Önceki ROG Phone 5S ile aynı boyutta 6.78 inç OLED ekrana sahip olan telefonlar, 165Hz ekran tazeleme hızları ve 720Hz dokunmatik örnekleme oranları ile son modele göre önemli gelişim gösteriyorlar. Telefonları bataryaları 6000 mAh kapasite ile aynı olurken, arka tarafta 3’lü kamera kurulumun ev sahipliği yapıyorlar.

ROG Phone 6, siyah ve beyaz ; ROG Phone 6 ise sadece beyaz renkle piyasaya çıkacakken 2 model arasındaki en büyük fark, 6 Pro’nun arkasındaki 2’inci OLED ekran oluyor. Yine Pro modelinde RAM miktarı daha yüksek: Tam 18 GB. ROG Phone 6 ise, 8 GB, 12 GB ve 16 GB RAM seçeneklerine sahip.

Asus, sadece oyun özelinde bir telefon yaratmış gibi görünse de, her 2 modelin günlük kullanılabilecek bir telefon gibi görünmesi için çalışmış. Şirket, ROG Phone’un tasarımını yavaş yavaş geliştiriyor ve böylece modeller görünümüyle “oyun telefonu” diye bağırmıyor. Ancak iç yapısına baktığınızda elbette bir oyun telefonu. Zira içeriğinde “benzersiz 360 derece CPU soğutma teknolojisine” yer verdiğini duyuran Asus, telefonların içindeki buhar odasını yüzde 30 oranında genişletmiş. Böylece daha yüksek performans sağlanması amaçlanmış.

Açıkçası ROG Phone 6 ve ROG Phone 6 Pro -ki özellikle arkasındaki ekran ile 6 Pro- gerçekten dikkat çekici görünen ve güçlü modeller olmuş. İlk olarak İngiltere ve Avrupa bölgesinde satışa çıkacak olan ROG Phone 6 ve ROG Phone 6 Pro, ülkemize gelir mi bilmiyoruz. Ancak gelirse fiyatı bir hayli yüksek olacağı kesin. Yurt dışı fiyatları ise şu şekilde: ROG Phone 6 – 999 Euro, ROG Phone 6 Pro – 1299 Euro.

Kaynak:  Chip

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar