Cumartesi, Temmuz 20, 2024
Ana SayfaOyunAsus’un yeni taşınabilir oyun konsolu çok değerli bir güncelleme aldı

Asus’un yeni taşınabilir oyun konsolu çok değerli bir güncelleme aldı

Kısa bir müddet evvel Asus, taşınabilir oyun konsolu olan ROG Ally’yi global pazara sundu. Bu konsol, tanınan Steam Deck’e direkt bir rakip olarak görülüyor ve yeni Ryzen Z1 Extreme yonga setini kullanmasıyla, Valve konsolundan kıymetli derecede daha güçlü olması bekleniyordu. Fakat, erken testler bu durumun bu türlü olmadığını gösterdi.

Bu durumu açıklığa kavuşturmak için, YouTuber Dave2D’nin hazırladığı bir görüntüye başvurabiliriz. Dave2D, düşük performansın asıl sebebinin Asus’un eksik şoförler göndermesi olduğunu belirtiyor. Neyse ki, bu sorun, dünya genelindeki müşterilere sevkiyat yapılırken çözüldü.

Asus’un yeni taşınabilir oyun konsolu çok değerli bir güncelleme aldı

Asus’un gönderdiği en son şoförler, ROG Ally konsolunun performansını 15W ve 25W profillerinde %15 ile %20 ortasında artırıyor. 9W’lık sessiz profil de performansını artırdı ve artık Steam Deck’e benzeri bir performans sunuyor. Lakin, Steam Deck hala 9W’da ROG Ally’den daha güzel performans gösteriyor ve ROG Ally’nin bu durumda Steam Deck’i yakalaması beklenmiyor. Bu durumun büyük bir kısmı, Ryzen Z1 Extreme yonga setinin esasen bir dizüstü bilgisayar çipi olmasıyla ilgili. Bu yonga seti, Ryzen 7 7840U‘dan türetilmiş ve 15W ile 30W ortasında çalışacak biçimde tasarlanmış.

Ancak, ROG Ally’nin pil ömrü değişmedi. Bu yüzden şayet eski oyunları ya da indie oyunları oynamak istiyorsanız ve pil konusunda kaygılarınız varsa, Steam Deck hala daha istikrarlı bir seçenek olarak karşımıza çıkıyor.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar