Pazar, Aralık 10, 2023
Ana SayfaSosyal MedyaAtatürk'ü Taklit Eden Komedyen Toplumsal Medyanın Gündeminde

Atatürk’ü Taklit Eden Komedyen Toplumsal Medyanın Gündeminde

Bir topluma önemli şeyler kazandırmış tarihi ve siyasi kişilikler üzerinden ciddi bir ticaret döndüğü apaçık bir şekilde bilinen bir gerçek. Bu kişilere hayranlık ve saygı besleyen insanları hedef alan bu ürünler bazen söz konusu kişinin hoş bir hatırlatıcısı olsa da, bazen işler “Ne alaka ya” dedirtecek kadar saçma bir noktaya gelebiliyor.

Konu Türk haklı olduğunda ise saygı duyulan siyasi figürlerin başında pek tabii ki Mustafa Kemal Atatürk yer alıyor. Atatürk’ü sembolize eden birtakım görsellerin ve kimi zaman da imzasının olduğu ticari ürünlere hemen hemen her yerden ulaşım sağlanabiliyor. Ancak yukarıda da bahsetmiş olduğumuz üzere bu ürünlerin bazılarının konuyla olan alakasızlığı, sırf insanların manevi hislerinin ticari amaçlarla sömürüldüğü hissini yaratabiliyor. Bu konuya stand-up gösterisinde yer veren Emre Can Çalışkan isimli bir komedyenin gösterisinin bir kısmı da konuyu ele alış biçimi sebebiyle sosyal medyanın gündemine oturmuş bulunuyor.

Çalışkan, Halk TV’yi eleştirdiği sırada Atatürk’ün sesini taklit etti

Videoyu göremiyorsanız buraya tıklayabilirsiniz.

Stand-up gösterisi esnasında muhalefete yakınlığı ile bilinen Halk TV’de yer alan reklamları eleştiren Emre Can Çalışkan, gösterisinde kullandığı cümleler ve yaptığı Atatürk taklidiyle sosyal medyada resmen infial yarattı. Bazı kullanıcılar Çalışkan’ın yaptığında bir yanlış olmadığını ve Atatürk üzerinden yapılan haksız kazancın eleştirildiğini ifade ederken, kimileri ise gösterinin bir parçası olan Atatürk’ün sesinin taklit edilmesini bir hakaret olarak algıladı.

Gösterisinde Halk TV’deki reklamlar için “Bunları var ya Halk TV delirtiyor. Yemin ediyorum bak, orada her şey Atatürk ile ilgili ya, her şey. Tamam, Atatürk’ü hepimiz seviyoruz da Atatürk’lü çay tabağı satmak? Bu, sevginin neresine denk geliyor? Her şey… Atatürk’lü su bidonu, halı.. En son gördünüz mü bilmiyorum; pusula satıyorlardı. Atatürk imzalı falan. Açıyorsun, hep Akdeniz’i gösteriyor. Çakallar… Hangi Türk gencinin Atatürk imzalı bir Samuray kılıcına ihtiyacı olabilir ki? Bunu satıyorlar ya…” ifadelerini kullandığı görülen Çalışkan, devamında giren 10. Yıl Marşı ile Atatürk’ün Halk TV reklamlarında kullanılan ses kaydını taklit ediyor.

İşte Atatürk taklidine ve gösteriye sosyal medyadan gelen tepkiler

Ulaş Utku Bozdoğan: Atatürk'Ü Taklit Eden Komedyen Toplumsal Medyanın Gündeminde 1

Ulaş Utku Bozdoğan: Atatürk'Ü Taklit Eden Komedyen Toplumsal Medyanın Gündeminde 3

Ulaş Utku Bozdoğan: Atatürk'Ü Taklit Eden Komedyen Toplumsal Medyanın Gündeminde 5

Ulaş Utku Bozdoğan: Atatürk'Ü Taklit Eden Komedyen Toplumsal Medyanın Gündeminde 7

Ulaş Utku Bozdoğan: Atatürk'Ü Taklit Eden Komedyen Toplumsal Medyanın Gündeminde 9

Ulaş Utku Bozdoğan: Atatürk'Ü Taklit Eden Komedyen Toplumsal Medyanın Gündeminde 11

Ulaş Utku Bozdoğan: Atatürk'Ü Taklit Eden Komedyen Toplumsal Medyanın Gündeminde 13

Ulaş Utku Bozdoğan: Atatürk'Ü Taklit Eden Komedyen Toplumsal Medyanın Gündeminde 15

Ulaş Utku Bozdoğan: Atatürk'Ü Taklit Eden Komedyen Toplumsal Medyanın Gündeminde 17

Ulaş Utku Bozdoğan: Atatürk'Ü Taklit Eden Komedyen Toplumsal Medyanın Gündeminde 19

Ulaş Utku Bozdoğan: Atatürk'Ü Taklit Eden Komedyen Toplumsal Medyanın Gündeminde 21

Ulaş Utku Bozdoğan: Atatürk'Ü Taklit Eden Komedyen Toplumsal Medyanın Gündeminde 23

Sizin bu konudaki düşünceleriniz ne? Bizimle yorumlarda paylaşın!

Kaynak:  Webtekno

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar