Cumartesi, Haziran 3, 2023
Ana SayfaMobilBaidu'nun birinci akıllı telefonu ortaya çıktı: Xiaodu Qinghe

Baidu’nun birinci akıllı telefonu ortaya çıktı: Xiaodu Qinghe

Şinasi Kaya: Baidu'Nun Birinci Akıllı Telefonu Ortaya Çıktı: Xiaodu Qinghe 1 Mayıs ayı başlarında, Çinli İnternet devi Baidu‘nun akıllı telefon pazarına girmeyi planladığı öğrenilmişti. Sonrasında aygıt hakkında özel bir ayrıntı açıklanmadı ve hatta artık bile telefon hakkında elle tutulur bir bilgi yok. Fakat akıllı telefonun birinci fotoğrafları TENAA veri tabanında ortaya çıktı.

Baidu’nun akıllı telefonu ne vakit piyasaya çıkacak?

Cihazın Baidu Xiaodu Qinghe (XD-SEE00-2301) olarak isimlendirildiğini belirtelim. Tasarımı Xiaomi 13‘ü andırıyor, lakin fotoğrafa bakılırsa kasa plastikten yapılmış. Sağ tarafta güç ve ses düğmeleri var. Kare kamera bloğunda ise iki kamera ve yuvarlak bir flaş görülüyor.

Şinasi Kaya: Baidu'Nun Birinci Akıllı Telefonu Ortaya Çıktı: Xiaodu Qinghe 3 Birinci Baidu akıllı telefonun özellikleri hakkında şimdi bir bilgi yok.  Sadece 4G’yi destekleyeceği ve işletim sisteminin Android olacağı biliniyor. Aygıt, Baidu’nun yapay zeka teknolojileri ile de entegre olacak ve Mayıs ayı sonunda piyasaya çıkması bekleniyor. Fiyatının ne olacağı konusunda ise şimdi bir bilgi yok.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar