Salı, Ekim 3, 2023
Ana SayfaOyunBaldur's Gate III, 21 Eylül'de Mac kullanıcıları için geliyor

Baldur’s Gate III, 21 Eylül’de Mac kullanıcıları için geliyor

Oyun OS işletim sistemi için aslında hayli uzun bir müddettir mevcuttu lakin sadece hudutlu ve erken erişim sürümü  olarak. Hayranlar oyunun sadece birinci perdesini oynayabiliyor ve geliştiricinin daha evvel “yaklaşık 25 saatlik bağımsız içerik” olarak tanımladığı müddetin ötesine geçemiyorlardı. Yakında Mac oyuncuları, Ay Doğuşu Kuleleri’ne ulaşana ve üçüncü perdede sırlar açığa çıkana kadar oynamaya devam edebilecek.

Baldur’s Gate III, bu ayın başlarında PlayStation 5 için çıkmadan evvel, birinci olarak 3 Ağustos’ta Windows PC’ler için piyasaya sürüldü. Konsollar için bu, PlayStation 5’e özel olmaya devam ediyor lakin geliştiricinin Sony Entertainment ile mutabakat yapması nedeniyle değil. Olan şu ki, Larian Studios teknik bir pürüzü aşamadı ve oyunun PS5 için çıktığı üzere Xbox’ta da başlatılmasını engelledi.

Baldur’s Gate III, 21 Eylül’de Mac kullanıcıları için geliyor

Microsoft’un, geliştiricilerin Series S ve Series X için yayımlanan oyunların birebir özelliklere sahip olmasını sağlamasını gerektiren kuralları bulunuyor. Larian Studios’un durumunda, oyunun bölünmüş ekran ortak çalışma özelliğinin daha az güçlü olan Series S’de çalışmasını sağlayamadı. Lakin Microsoft Gaming CEO’su Phil Spencer ile görüştükten sonra geliştiriciye, Series S oyununu yayınlama müsaadesi verildi.

Baldur’s Gate III’ün Xbox versiyonunun şimdi kesin bir çıkış tarihi yok lakin yıl bitmeden çıkması bekleniyor.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar