Cuma, Aralık 9, 2022
Google search engine
Ana SayfaMobilBir Android uygulaması, hava kestirimini düzgünleştirmek için uydu bilgileri toplayacak

Bir Android uygulaması, hava kestirimini düzgünleştirmek için uydu bilgileri toplayacak

Meral Erden: Bir Android uygulaması, hava kestirimini düzgünleştirmek için uydu bilgileri toplayacak 1

Avrupa Uzay Ajansı (ESA) tarafından finanse edilen bir proje kapsamında geliştirilen Camaliot uygulaması, hava durumu tahminlerini iyileştirmek için uydulara bağlı Android telefonlardan gelen sensör verilerini kullanacak.

Toplanan verilerle hava durumu modelleri iyileştirilecek

Uydu sinyallerini kullanarak atmosfer hakkında daha fazla bilgi sahibi olunabileceği düşünülerek geliştirilen Camaliot, Küresel Konum Belirleme Sistemi (GNSS) uydularından iletilen gözlemlenen uyduların sinyal gücü, gözlemlenen uydulara olan uzaklıklar, taşıyıcı faz ve taşıyıcı faz döngülerinin sayısı verilerini topluyor.

Meral Erden: Bir Android uygulaması, hava kestirimini düzgünleştirmek için uydu bilgileri toplayacak 2

Camaliot web sitesinde: “Dünya çapındaki birçok cep telefonundan gelen kitle kaynaklı GNSS verilerini kullanarak, yerel yağış olaylarının daha doğru tahmin edilmesi için hava durumu tahmin modellerine daha iyi girdiler oluşturmayı umuyoruz.” ifadelerine yer veriliyor.

Spotify, canlı sesi ana uygulamasına entegre edecek

1 gün önce eklendi

Android 7.0 veya sonraki sürümlere sahip tüm cihazlarda desteklenen Camaliot uygulaması, verilere en iyi erişimi listelenen 50’den fazla çift frekanslı alıcılara sahip akıllı telefonlarda elde edebiliyor. Listelenen cihazlar arasında Xiaomi Mi 8, Google Pixel 4A, Samsung Galaxy S21 ve Galaxy S21 Ultra yer alıyor.

Meral Erden: Bir Android uygulaması, hava kestirimini düzgünleştirmek için uydu bilgileri toplayacak 3 Meral Erden: Bir Android uygulaması, hava kestirimini düzgünleştirmek için uydu bilgileri toplayacak 3 Meral Erden: Bir Android uygulaması, hava kestirimini düzgünleştirmek için uydu bilgileri toplayacak 5 Camaliot Geo-Wiki Apps Hava Durumu Ücretsiz 57M

  • Anasayfa
  • Mobil Teknolojiler
  • Mobil Uygulamalar Haberleri
  • Camaliot, daha doğru hava tahmini için uydu verileri toplayacak

Kaynak:  Donanimhaber

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar