Salı, Şubat 7, 2023
Google search engine
Ana SayfaMobilBir Apple aygıtı daha klasik eserler listesine alınıyor

Bir Apple aygıtı daha klasik eserler listesine alınıyor

Amerikalı teknoloji devi Apple, uzun süredir uygulamada olduğu klasik ürünler listesi politikası ile hangi ürünlere ne kadar süre daha onarım / servis desteği sunacağını kesin bir şekilde gösteriyor. Aslında Apple markalı ürünlerin hangisinin bu listeye gireceğini anlamak da hiç zor değil.

Apple, satış ve dağıtımı 5 yıldan uzun ancak 7 yıldan kısa bir süre önce sonlanmış olan ürünleri Apple Klasik ürünleri listesine alıyor ve bunlara bir süre daha belli şartlar altında servis hizmeti sunmaya devam ediyor. Öte yandan süre 7 yılı aştığı zaman ürün bu listeden çıkarılarak satıştan kaldırılmış cihazlar listesine ekleniyor ve artık Apple bu ürünlere herhangi bir servis hizmeti sağlamıyor.

Bir Apple cihazı daha klasik ürünler listesine alınıyor

İşte 2016 yılında satış ve dağıtımına son verilen Touch Bar’a sahip ilk MacBook Pro’da bu yıl sonunda 5 yıldan uzun süredir satışta olmaması nedeniyle klasik ürünler arasında listelenmeye başlayacak. Yani bunun anlamı, ürün bu listeye girdikten sonra ancak ilgili serviste talep edilen yedek parçanın olması halinde servis hakkı tanınacak.

Apple politikalarında herhangi bir değişiklik olmazsa, 2 yıl sonra ise artık Touch Bar’a sahip ilk MacBook Pro modelleri hiçbir şekilde Apple yetkili servislerinde tamir edilemeyecek.

Kaynak:  Teknolojioku

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar