Perşembe, Temmuz 7, 2022
Google search engine
Ana SayfaOyunBir Elden Ring Sorunu, Oyuncuların Mevt Döngüsüne Girmelerine Neden Oluyor

Bir Elden Ring Sorunu, Oyuncuların Mevt Döngüsüne Girmelerine Neden Oluyor

PC Gamer tarafından aktarılan yeni bir habere göre, Elden Ring oyununda bulunan bir açık, bilgisayar oyuncularının oyunlarını çökertiyor ve onların sonsuz ölüm döngülerine girmelerine sebep oluyor.

The Verge’ün paylaştığı habere göre, @EldenRingUpdate adlı Twitter kullanıcısının paylaşmış olduğu videodan gördüğümüz kadarıyla, Elden Ring oyunundaki bu açık, bir istilacı belirli bir yeteneği etkinleştirdiğinde meydana geliyor ve sunucunun oyununun çökmesine neden olan bir tür hatayı tetikliyor. Oyuncu oyunu yeniden açmaya çalıştığında ise karakterinin tekrar tekrar öldüğünü görüyor.

Reddit’teki bir kullanıcı bu açık için olası bir geçici çözüm önermiş; ancak bu çözüm, %100 işe yarayan bir çözüm değil. Karakteriniz ölmeden hemen önce Alt+F4’e basarak oyunu hızlı bir şekilde kapatmayı deneyebilirsiniz. Bu da oyuna bir sonraki girişinizde size biraz daha zaman kazandıracaktır. Oyunu tekrar açtığınızda haritayı hızla açın ve bir kontrol noktasına ışınlanın. Yeterince hızlı bir şekilde bir kontrol noktasına ulaşmayı başaramazsanız, ölüm döngüsü yeniden başlayacaktır.

From Software ve Bandai Namco durum hakkında henüz bir açıklamada bulunmadı. Ancak oyundaki bu açık neredeyse herkes tarafından duyulduğu için From Software’in kısa süre içinde bu soruna el atacağını umuyoruz. Ama o zamana kadar istilalardan kaçınmanın tek yolu, kayıt dosyalarınızı yedeklemek ve çevrim dışı oynamak gibi görünüyor.

Kaynak:  Technopat

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar