Pazartesi, Eylül 26, 2022
Google search engine
Ana SayfaMobilBirtakım iPhone 13 Kullanıcıları Pembe Ekran Sıkıntısından Şikayetçi

Birtakım iPhone 13 Kullanıcıları Pembe Ekran Sıkıntısından Şikayetçi

Bazı kullanıcılar birkaç ay önce piyasaya sürülen iPhone 13 modellerindeki pembe ekran sorunundan şikayet ediyor. Apple ise bunun bir donanım sorunu değil de bir yazılım sorunu olduğunu paylaşmış durumda.

Pembe ekran sorunu, iPhone’unuzu kullanmanızı imkansız hale getiriyor. Sorunla karşılaşan kullanıcıların cihazlarını tekrar kullanmak için cihazı yeniden başlatması gerekiyor. Apple’ın tartışma forumunda bir kullanıcı, iPhone 13 Pro’nun ekranının tamamen pembeye döndüğünü ve rastgele çökmeye başladığını paylaştı. Hatta Apple bu modelleri değiştirirken daha fazla kullanıcının pembe ekran görmeye başlamasından sonra değişim yapmayı bırakmış. Buna sebep olarak sorunun bir yazılım hatasından kaynaklanması gösteriliyor.

Pembe ekran sorununun belirli bir sebebi ise bulunmuyor ve tamamen rastgele olduğu ifade ediliyor. Bir Reddit kullanıcısı GPS’de gezinirken sorunla karşılaşırken bir diğer kullanıcı ise bataryasını şarj ettikten sonra pembe ekranı görmüş.

Apple, kullanıcılara verilerini yedeklemelerini ve uygulamaların en son sürümlerini yüklemelerini tavsiye ediyor. Yazılım sorununun bir sonraki güncelleme ile çözülmesini bekleyebiliriz. Şimdilik iOS 15.3 RC sürümünde ise herhangi bir düzeltmeden bahsedilmiyor..

Kaynak:  Technopat

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar