Çarşamba, Eylül 28, 2022
Google search engine
Ana SayfaMobilBlack Shark markası satılıyor

Black Shark markası satılıyor

İnanç Can Çekmez: Black Shark markası satılıyor 1

Xiaomi’nin oyuncu odaklı olarak geliştirdiği ve akıllı telefon dünyasında beğeni toplayan Black Shark markası satılıyor. Xiaomi markayı yine ortak olarak kurduğu diğer Çinli dev Tencent firmasına devredecek. Amaç ise metaverse. 

Black Shark el değiştiriyor

2018 yılında ilk akıllı telefonunu piyasaya süren Black Shark markası yavaş yavaş yaygınlaşmaya başlayan oyuncu odaklı mobil cihaz trendini kaçırmamayı amaçlamıştı. Xiaomi’nin büyük hisseye sahip olduğu marka şimdi el değiştiriyor. 

Gelen bilgilere göre Çinli oyun devi Tencent, markayı almak için 470 milyon doları gözden çıkardı. Tencent’in Metaverse dünyası oluşturmak için markayı satın alacağı ifade ediliyor. Black Shark sanal gerçeklik için donanım üretecekken Tencent de yazılıma odaklanacak. 

Tencent zaten geçen yıldan bu yana Metaverse için çalışmalar yapmaktaydı. Daha hızlı hareket edebilmek adına üretim tarafında tecrübeli Black Shark markasını tercih ettiği ifade ediliyor. Zira metaverse kavramı çok hızlı yayılıyor ve elini çabuk tutan pastadan en büyük payı alacak. Diğer taraftan Black Shark akıllı telefonların akıbeti ne olacak şimdilik bilinmiyor. 
 

Kaynak:  Donanimhaber

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar