Pazartesi, Şubat 6, 2023
Google search engine
Ana SayfaOyunBlizzard, World of Warcraft Taşınabilir Oyununu İptal Etti

Blizzard, World of Warcraft Taşınabilir Oyununu İptal Etti

Mobil oyunların oyun sektörü üzerindeki etkisi artık hemen herkes tarafından bilinen bir gerçek. Büyük oyun firmaları da ellerindeki markaları mobil oyun platformlarına taşımak için çalışıyor. Bunlardan biri de Blizzard.

Oyun devi bir süredir World of Warcraft’ın bir mobil oyunu üzerinde çalışıyordu. Gelen haberlere göre firma, şartlardaki anlaşmazlıklar yüzünden projeyi iptal etti. İptal öncesinde proje üzerinde üç yıl boyunca çalışmalar devam etmişti.

Blizzard’ın planları sekteye uğradı

Şinasi Kaya: Blizzard, World of Warcraft Taşınabilir Oyununu İptal Etti 1

Aslında Blizzard uzun zamandır mobil piyasasıyla dirsek temasında olsa da, firma özellikle son birkaç yılda bu pazarda ciddi yatırımlar yapmaya başlamıştı. Daha önce Warcraft evreninde geçen Archlight Rumble adlı oyunu duyuran firma, aslında bu oyuna ek olarak bir başka yapımla daha oyunseverlerin karşısına çıkacaktı.

Bloomberg’in haberine göre Blizzard ve NetEase, World of Warcraft’ın yan oyunu olarak tasarlanan ve Neptune kod adıyla geliştirilen projeyi iptal etti. Bu oyunda oyuncular yine tek bir karakteri yönetecekti ancak evrenin farklı bir dönemine şahitlik edecektik.

İptalin nedenleri tam olarak açıklanmamış olsa da her iki firma içinden kaynaklara göre iki taraf, şartlar konusunda anlaşmazlığa düştü ve bunun sonucu olarak da açıklanmamış oyun iptal edildi. Bu ikilinin daha önce de Pokemon Go tarzı bir oyun üzerinde çalıştıkları ancak sonradan oyunun iptal edildiği söylenmişti.

Öte yandan daha önce Hearthstone ile başarılı bir süreç geçiren Blizzard, yakın zamanda Diablo Immortal’ı da hayranlarının beğenisine sunmuştu. Oyunun kazanç elde etme şekli tartışmalı olsa da aldığı tepkiler olumlu olmuştu.

Kaynak:  Webtekno

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar