Pazartesi, Mayıs 23, 2022
Google search engine
Ana SayfaBilimBorsalardaki Bitcoin arzı son 3 yılın en düşük düzeyinde

Borsalardaki Bitcoin arzı son 3 yılın en düşük düzeyinde

Meral Erden: Borsalardaki Bitcoin arzı son 3 yılın en düşük düzeyinde 1

Zincir üstü veri sağlayıcısı Santiment verilerine göre, yatırımcılar Bitcoin’lerini (BTC) toplu olarak kripto borsalarından çekiyorlar. Öyle ki borsalarda Bitcoin’in (BTC) dolaşımdaki arzının yalnızca yüzde 10,87’si işlem görüyor.

Borsalardaki Bitcoin Arzı Azalıyor

Hatırladığınız üzere 2022’nin ilk ayları kripto piyasaları için pek de iç açıcı geçmedi. Ancak geçtiğimiz son iki ayda yeniden yükselişe geçen Bitcoin (BTC) sinyalleri, altcoin’leri de etkilemiş ve kripto para piyasasını yeniden 2 trilyon dolar çıkarmıştı.

Diğer taraftan geçtiğimiz günlerde bir düzeltme yaşayan Bitcoin yeniden 42.000 dolar bandına gerilemişti. Buna ek olarak Santiment analistleri ise bu büyük para çekme işlemlerinin şu anda herhangi bir büyük satışı önleyeceği görüşünde.

Netflix’ten kripto para belgeseli

2 sa. önce eklendi

Son olarak Santiment, bu oynaklığın sadece Bitcoin’i değil, diğer hisse senedi piyasalarını da etkilediğini ve bu konudaki ani yükselişler devam ettiği sürece artan oynaklığın devam edeceğini de vurguladı. Öyle ki şirket, Bitcoin’in Cuma günü 43.863 dolardan 41.928 dolara düşmesinin sebebinin, Rusya’nın Ukrayna’yı işgali görüşmelerinden kaynaklandığını belirtti.

  • Anasayfa
  • Popüler Bilim
  • Kripto Para Haberleri
  • Borsalardaki Bitcoin Arzı Azalıyor

Kaynak:  Donanimhaber

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar