Cuma, Haziran 9, 2023
Ana SayfaMobilBu da oldu: Google İletiler yapay zeka takviyesine kavuşuyor

Bu da oldu: Google İletiler yapay zeka takviyesine kavuşuyor

Ulaş Utku Bozdoğan: Bu Da Oldu: Google İletiler Yapay Zeka Takviyesine Kavuşuyor 1 Günümüzde önde gelen teknoloji firmaları, ChatGPT’nin akabinde yapay zeka çalışmalarına sürat vermeye başladı. Artık yeni bir sızıntı, Google Mesajlar’ın kendi üretken yapay zeka özelliklerine sahip olacağını öne sürüyor. Google Mesajlar’a eklenecek Magic Compose aracı, kullanıcıların iletileşme alışkanlıklarına nazaran ‘iletişim şekline’ müdahale edecek ve tekliflerde bulunacak. İşte detaylar 

Google İletiler yapay zeka takviyesine kavuşuyor

9to5Google’ın haberine nazaran Google Mesajlar’ın Magic Compose özelliği sayesinde kullanıcılar, meşgulken ya da karşılık verecek cevap bulamadığı durumlarda yapay zekadan faydalanabilecek. Bununla birlikte yeni özellik resmi, heyecanlı, sakin, lirikal olmak üzere birkaç farklı bağlantı seçeneği ile karşımıza çıkacak. Bunlar:

  • Resmi seçildiğinde daha sabit, samimi olmayan karşılıklar verecek.
  • Heyecanlı ile daha hisli karşılıklar oluşturabilecek.
  • Sakinde diğerlerine kıyasla daha mülayim ve hoşgörülü karşılıklar üretecek.
  • Lirikalde ise şiirsel metinler oluşturacak.
Ulaş Utku Bozdoğan: Bu Da Oldu: Google İletiler Yapay Zeka Takviyesine Kavuşuyor 3 Magic Compose özelliğinin, halihazırda Google Mesajlar’ın ayarlar sekmesinde bulunan Smart Reply ve Nudges üzere araçlarla birebir sayfada yer alması bekleniyor. 

Bildiğiniz üzere Google, çeşitli yapay zeka araçlarını Gmail, Google Dokümanlar ve Google E-Tablolar uygulamalarına entegre etmeye başladı. Hasebiyle yeni özelliğin Google Mesajlar’a eklenmesi katiyetle şaşırtan değil. Bu özelliğin ne vakit duyurulacağı yahut kullanıma sunulacağına gelince, raporlar 10 Mayıs’ta düzenlenecek Google I/O 2023 aktifliğine işaret ediyor. 

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar