Pazartesi, Şubat 6, 2023
Google search engine
Ana SayfaOyunBulut Tabanlı Taşınabilir Oyun Konsolu Geliyor

Bulut Tabanlı Taşınabilir Oyun Konsolu Geliyor

Logitech ve Tencent Games, Logitech G’nin donanım tarafındaki uzmanlığını ve Tencent Games’in yazılım hizmetlerindeki tecrübelerini bir araya getirerek bulut tabanlı bir taşınabilir konsol geliştirmek üzere ortaklık kurdu. Elde taşınabilir oyun cihazı birden fazla bulut oyun hizmetini destekleyecek.

Her iki şirket de şu anda Xbox Cloud Gaming (Microsoft) ve NVIDIA GeForce Now (NVIDIA) ekipleriyle birlikte çalışıyor. Böylelikle oyuncular, konsollarından veya bilgisayarlarından uzaktayken AAA oyunları oynayabilecek. Bulut tabanlı oyun hizmetleri bildiğiniz üzere oyunları oynayabilmemiz için veri merkezi sunucularını kullanıyor. Önümüze sunulan oyunlar gelişmiş sunucularda çalışıyor ve güçlü donanımlara ihtiyacımız kalmıyor. Ayrıca oyunları indirmeye veya yüklemeye gerek yok.

Logitech ve Tencent bugün sadece ortaklıklarını duyurdular ve bu tür bir cihazın geleceğini müjdelediler. Ne yazık ki çıkış tarihi, fiyatlandırma veya teknik detaylardan söz edilmemiş. Yeni bulut tabanlı avuç içi oyun cihazıyla ilgili güncellemeleri alabilmemiz için kaydolabileceğimiz özel bir web sitesi var. Logitech burada yakında daha fazla bilgi paylaşacağını belirtmiş.

Bu gizemli taşınabilir konsol ile ilgili bilgiler Steam Deck piyasaya çıktıktan aylar sonra geldi. Aslında Steam Deck, Stadia ve Xbox Cloud Gaming gibi bulut oyun hizmetlerine destek sunuyor. Ancak bazı kişiler daha uzun pil ömrü sunan ve daha uygun fiyatlı ürünler isteyebilir. Logitech ve Tencent ise görünüşe göre tam olarak bu projeyi hayata geçiriyor.

Kaynak:  Technopat

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar