Cuma, Mayıs 27, 2022
Google search engine
Ana SayfaMobilCasper Türkiye'de anakart üretimine başladı

Casper Türkiye’de anakart üretimine başladı

Şinasi Kaya: Casper Türkiye'de anakart üretimine başladı 1

Teknolojideki yerli üretim, geleceğe yönelik atılan en önemli adımlardan biri haline gelmiş durumda. Türkiye’nin önde gelen teknoloji şirketlerinden biri olan Casper bu konudaki atılımlarını sürdürüyor. Daha önce ülke topraklarında telefon ve bilgisayar üreten firma şimdi de başka bir girişimle karşımıza çıktı.

Nokia G21 tanıtıldı: İşte özellikleri ve fiyatı

1 gün önce eklendi

Casper artık 34.500 metrekare kapalı alan üzerine kurulu teknoloji üssünde anakart üretimi de yapıyor. Bilgisayar ve telefon gibi birçok elektronik cihazın en önemli parçalarından biri olan anakartlar, tüm bileşenlerin birbiriyle bağlantısını sağlamakla görevli. Casper’ın teknoloji üssünde anakart ve subboard üretimine başlandı.

Şinasi Kaya: Casper Türkiye'de anakart üretimine başladı 2

Son teknolojiye sahip ekipmanlarla üretiliyor

Avrupa ve Orta Doğu’nun en büyük üretim tesislerinden birine sahip olan şirket son teknolojiye sahip makine ve ekipmanlarla teçhiz edilmiş 2 üretim hattı ve 4 üretim bandı çalıştırıyor. Yaklaşık 1.200 çip ve komponentten oluşan anakartlar, CKD hatlarındaki bu son teknoloji makineler ile uluslararası endüstriyel standartlarda üretiliyor.

Üretim öncesi hassas test ve ölçümlerden geçen yüksek kaliteli elektronik parçalar, sırasıyla çeşitli kontroller ve testlerde geçiriliyor ve SKD bantlarına iletiliyor. Birçok “Dayanıklılık, Yaşlandırma ve Fonksiyon” testlerinden geçip Casper mühendislerinden onay almış pilot üretim numuneleriyle aynı standarttaki binlerce telefon SKD bantlarında üretiliyor.

Şinasi Kaya: Casper Türkiye'de anakart üretimine başladı 3

Yılda 500 bin adet yerli telefon üretim kapasitesi

Birçok yabancı marka Türkiye’de fabrikalar kurup telefon üretimine başlamıştı. Casper da Türk mühendislerinin imzasını taşıyan tamamıyla yerli telefon üretimi gerçekleştiriyor. Öyle ki teknoloji üssünde yılda 500 bin adet telefon ve tablet üretim kapasitesine sahip olan Casper, bütçe dostu VIA ürün portföyüyle son teknolojiyi tüketicilere şık tasarımlarla sunabiliyor.

  • Anasayfa
  • Donanım
  • Anakart Haberleri
  • Casper Türkiye’de anakart üretimine başladı

Kaynak:  Donanimhaber

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar