Pazar, Mart 26, 2023
Google search engine
Ana SayfaOtomobilCazip Porsche Macan T'ye yakından bakın!

Cazip Porsche Macan T’ye yakından bakın!

Porsche Macan T ile SUV’da yeni bir boyut kazanıyor. Bu çekici modele yakından baktığınızda hem iç hem de dış tasarımının hayranlığına şahit olacaksınız.

Ulaş Utku Bozdoğan: Cazip Porsche Macan T'ye yakından bakın! 1

Herkes bir GT3 veya Turbo sahibi olamayabilir, bu nedenle Porsche, 2017’de 911 ve daha sonra 2019’da 718 Boxster ve Cayman için T serisini yeniden piyasaya çıkarmıştı. Şimdi Porsche, popüler T rozetini (Touring anlamına gelir) ilk kez bir SUV’ye koyuyor. Stuttgart’ın küçük Crossover’ının en hafif ve en saf versiyonu olan 2023 Porsche Macan T‘ye merhaba deyin.

Ulaş Utku Bozdoğan: Cazip Porsche Macan T'ye yakından bakın! 2

Macan T, serideki en az güçlü motoru kullanarak Porshe‘nin diğer T modellerinin izini devam ettiriyor. Bu durumda, 261 hp ve 295 lb-ft tork sağlayan 2.0 litrelik turbo şarjlı dört silindirli bir motor sunuluyor. Standart Macan’da olduğu gibi, güç yedi vitesli (PDK) çift kavramalı şanzıman aracılığıyla dört tekerleğe de aktarılıyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Cazip Porsche Macan T'ye yakından bakın! 3

2,9 litrelik çift turbo V6 ile çalışan Macan S ve Macan GTS‘den (sırasıyla 375 hp ve 434 hp) önemli ölçüde daha az güce sahip olabilir, ancak Macan T, Porsche’nin söylediğine göre ön aksa göre 129 pound daha hafiftir. “özellikle çevik yol tutuşu ve optimum viraj alma yeteneği.” vadediyor.

Ulaş Utku Bozdoğan: Cazip Porsche Macan T'ye yakından bakın! 4

Macan T, standart olarak Sport Chrono Paketi’ni içeriyor ve direksiyon simidi üzerinde bir mod anahtarı ve Sport Response düğmesi ekleniyor. Porsche, bu trimin 5.8 saniyede 60 mil hıza (96 km) ulaşacağını ve 144 mil (231 km) / saat en yüksek iz hızına ulaşacağını söylüyor. Standart Macan’ın saatte 60 mil hıza ulaşması altı saniye sürüyor ancak Sport Chrono Paketi ile Macan T’nin zamanı biraz daha kısa oluyor.

Kaynak:  Teknolojioku

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar