Pazar, Aralık 10, 2023
Ana SayfaMobilChatGPT'nin iOS Uygulaması Çıktı!

ChatGPT’nin iOS Uygulaması Çıktı!

OpenAI’ın sohbet botu ChatGPT, çıktığı günden bu yana yapabildikleriyle herkesi şaşırtıyordu. Şimdi ise yapay zekâ modelini kullananları sevindirecek bir haber geldi. OpenAI, ChatGPT’nin iOS uygulamasını çıkardı.

OpenAI, hem iPhone’lardan hem de iPad’lerden erişilebilen uygulamanın ücretsiz olarak kullanılabileceğini söylerken sohbet geçmişini web ile senkronize ettiğini de ekliyor.

ChatGPT iOS uygulaması başlangıçta ABD için çıkış yaptı, gelecek haftalarda diğer ülkelere de gelecek

Ulaş Utku Bozdoğan: Chatgpt'Nin Ios Uygulaması Çıktı! 1

App Store’a eklenen ChatGPT uygulamasının şimdilik yalnızca Amerika Birleşik Devletleri’ndeki iOS kullanıcıları için sunuldu. Teknoloji devi, “önümüzdeki haftalarda” diğer ülkeler için de geleceğini ifade ediyor.

OpenAI, daha önce ChatGPT’nin bir mobil uygulamasının geleceğine dair herhangi bir bilgi paylaşmadı. Ancak modelin popülaritesinin büyüklüğü düşünüldüğünde bunun mantıklı bir hamle olduğunu söylemek mümkün. Artık kullanıcılar yalnızca modele yalnızca web üzerinden ulaşmak zorunda kalmayacak.

Uygulamanın önümüzdeki haftalarda ABD dışına çıkacağı söylense de şimdiden erişmeniz mümkün. Peki ChatGPT’nin iOS uygulamasına Türkiye’den nasıl erişilir? Gelin bakalım.

ChatGPT uygulaması Türkiye’den nasıl indirilir?

Ulaş Utku Bozdoğan: Chatgpt'Nin Ios Uygulaması Çıktı! 3

  • Adım #1: iPhone’unuzdan “Ayarlar”a girin
  • Adım #2: Ekranın en üstünden isminizin yazdığı yere tıklayın
  • Adım #3: Açılan sayfadaki “Ortamlar ve Satın Almalar” bölümüne girin
  • Adım #4: “Hesabı Görüntüle”ye basın
  • Adım #5: “Ülke/Bölge” kısmından ABD’yi seçin
  • Adım #6: App Store’a girdiğinizde uygulamayı görebileceksiniz

NOT: Uygulamayı indirmeye çalıştığınızda ödeme yöntemi seçmeniz istenebilir. Bunu, kredi kartı gibi şeylerin istendiği sayfadan “Hiçbiri” anlamına gelen “None” seçeneğini seçerek ve adres kısmını herhangi bir eyaletle doldurarak çözebilirsiniz.

ChatGPT uygulaması Android’e de gelecek

Bunların dışında OpenAI, Android kullanıcılarını da unutmadı. Şirket, ChatGPT uygulamasının Android’e “yakında” geleceğini ifade etti; ancak kesin bir tarih vermekten kaçındı.

Kaynak:  Webtekno

Avatar Of Ulaş Utku Bozdoğan
Ulaş Utku Bozdoğan
Teknoloji alanındaki güncel gelişmeleri titizlikle takip edip bu konuda derinlemesine analizler sunan bir yazar. bilgi teknolojileri, yapay zeka, mobil teknolojiler ve dijital trendler gibi konularda geniş bir bilgi birikimine sahip. Teknolojinin hızla değişen dünyasındaki yenilikleri sade ve anlaşılır bir dille aktarma çalışır. Teknolojinin getirdiği dönüşümleri yakından izleyen ve bu konudaki görüşlerini etkileyici bir şekilde paylaşan Ulaş Utku Bozdoğan, teknoloji haberleri alanında önemli bir ses haline gelir :)
RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar