Pazartesi, Temmuz 4, 2022
Google search engine
Ana SayfaİnternetÇin, ABD Hükümeti İçin Çalışanların Gmail Hesaplarını Gayeye Oturttu

Çin, ABD Hükümeti İçin Çalışanların Gmail Hesaplarını Gayeye Oturttu

Google, ABD Hükümeti için çalışan “yüksek profilli” Gmail kullanıcılarını, potansiyel olarak Çin devlet destekli hacker’lar tarafından hedef alındıkları konusunda uyardı. Google’ın Tehdit Analizi Grubu (TAG)  hacker’ların hassas bilgilerin peşinde olduğunu ve e-posta hizmetlerinde kimlik avı saldırılarının başarıyla engellendiği açıkladı.

Google yaptığı açıklamada saldırı kampanyasının Ukrayna savaşı ile bir ilgisini tespit edemediklerini de söyledi. TAG, bu haftanın başlarında, “yaygın” kimlik avı ve Dağıtılmış Hizmet Reddi (DDoS) saldırılarıyla Ukrayna ve Avrupa hükümetlerini ve askeri kuruluşların uç noktalarını hedef alan Rus, Belarus ve Çinli hacker saldırıları konusunda da uyarmıştı.

Google 2012’den beri devlet destekli tehdit aktörleriyle bağlantılı olduğu bilinen altyapıyı kullanan saldırıları tespit ettiğinde, etkilenen müşterilere bildirimler gönderiyor. Geçtiğimiz yıl 50.000 kişi bu şekilde uyarıldı. Bu saldırıların en az 15.000 tanesinin Rusya gizli servisi ile bağları olduğu düşünülen APT28 grubu tarafından gerçekleştirildiği tahmin ediliyor.

Kaynak:  Chip

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar