Cuma, Haziran 9, 2023
Ana SayfaMobilÇin'in Google'ı Baidu birinci akıllı telefonunu önümüzdeki hafta tanıtacak

Çin’in Google’ı Baidu birinci akıllı telefonunu önümüzdeki hafta tanıtacak

İnanç Can Çekmez: Çin'In Google'I Baidu Birinci Akıllı Telefonunu Önümüzdeki Hafta Tanıtacak 1 Çin’in Google’ı olarak anılan Baidu da akıllı telefon pazarına giriş yapmaya hazırlanıyor. Arama devi önümüzdeki hafta birinci akıllı telefonunu görücüye çıkaracak. Aktarılan bilgilere nazaran aygıt şirketin Pekin’deki genel merkezinde tanıtılacak.

Baidu’nun birinci akıllı telefonu şirketin bir yan kuruluşu olarak faaliyet gösteren Xiaodu tarafından geliştirildi. Xiaodu markası daha çok Baidu’nun DuerOS yazılımını içeren akıllı hoparlörü ile tanınıyor. Ayrıyeten kulaklık ve tablet üzere eserleri de var.

İnanç Can Çekmez: Çin'In Google'I Baidu Birinci Akıllı Telefonunu Önümüzdeki Hafta Tanıtacak 3

ChatGPT’ye rakip çıkaran birinci şirketlerden biri

Baidu, OpenAI’nin ChatGPT sohbet robotuna rakip çıkaran birinci Çinli firmalardan biri olmuştu. Şirket, Ernie isimli yapay zeka modelini yalnızca arama hizmetlerine değil tıpkı vakitte mobil cihazlar ve otonom sürüş sistemlerine de dahil etmeyi planladığı açıkladı.

Baidu bir akıllı telefon piyasaya sürerek, Çin’in kalabalık taşınabilir aygıt pazarına yıllardan sonra adım atan birinci büyük şirket olacak. Lakin bu girişinin ne kadar iddialı olacağı belirli değil. Önümüzdeki hafta tanıtılacak akıllı telefonunun teknik özellikleri şimdi bilinmiyor. Fakat öğrenmek için çok fazla beklememiz de gerekmeyecek.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar