Cuma, Haziran 2, 2023
Ana SayfaOtomobilCruise'un robotaksisi dünyaya açılmaya hazır

Cruise’un robotaksisi dünyaya açılmaya hazır

Genişleme şimdilik yolcu taşımak yerine otomobilleri bölgelere alıştırmaya odaklanıyor. Bu iki kentin sakinleri, yakında içinde bir güvenlik şoförü varken Cruise’un robotaksilerinin sokaklarda dolaştığını görebilir.

Haberi paylaşan bir tweet’te Cruise, Houston’daki kontrollü testlerin birkaç gün içinde başlayacağını, Dallas’a ise “kısa bir mühlet sonra” geleceğini söyledi. Cruise’un robotaksileri, Austin ve Phoenix’te geceleri hudutlu olarak ve San Francisco’nun makul bölgelerinde tüm gün boyunca esasen mevcut.

Meral Erden: Cruise'Un Robotaksisi Dünyaya Açılmaya Hazır 1

Cruise’un robotaksisi dünyaya açılmaya hazır

General Motors’a ilişkin Cruise’un ilerleme suratı birtakım telaşları de beraberinde getirdi. Ocak ayında, San Francisco’nun Ulaşım Otoritesi, düzenleyicilerden Cruise ve rakibi Waymo’nun genişlemesini sınırlamalarını yahut süreksiz olarak durdurmalarını istedi ve otomobillerinin açıklanamayan bir formda trafikte durduğu ve acil durum araçlarını engellediği tekrarlanan hadiselere atıfta bulundu. Talepten bu yana Cruise, robotaksini San Francisco’da her vakit kullanılabilir hale getirmenin yanı sıra bir milyon tamamen şoförsüz mili kutladı.

Şu anda, halkın Houston yahut Dallas’ta gezintilere ne vakit dahil olabileceğine dair kesin olarak belirlenmiş bir tarih yok. Öbür Cruise genişletmelerinin vakit çizelgesinin dışına çıkarak, rastgele birinin her iki kentte de kendi kendine giden bir arabayı selamlaması muhtemelen en az birkaç ay sürecek. O vakit bile, muhtemelen küçük bir küme beşerle ve yalnızca geceleri başlayacak. Cruise’un robotaksilerinden birini almakla ilgilenen herkesin bir bekleme listesine kaydolması ve kabul edilmesi gerekiyor. Şirket, mevcut sonlu araçlarının hizmetlerini şimdilik sadece davetli olarak sürdüreceğini söylüyor.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar