Cuma, Haziran 2, 2023
Ana SayfaOtomobilCupra yeni elektrikli arabasını duyurdu: Cupra Raval

Cupra yeni elektrikli arabasını duyurdu: Cupra Raval

Sportif tasarıma sahip arabaları ile dikkatleri üzerine çeken Cupra, elektrikli araba pazarında da kendisini göstermeyi hedefliyor. Volkswagen çatısı altında üretim yapan marka, yeni uygun fiyatlı elektrikli modelini tanıttı. Aracın ismi ise Cupra Raval olarak isimlendirildi. Dilerseniz çabucak kelam konusu aracın donanımsal ayrıntıları ve fiyatı hakkındaki bilgileri sizlerle paylaşalım.

Cupra yeni elektrikli arabasını duyurdu: Cupra Raval

Cupra Raval elektrikli motoruyla 230 beygir güç üretecek ve bu kıymet, arabanın 0’dan 100 km/s sürate sırf 7 saniye içerisinde çıkmasını sağlayacak. Pil tarafında ise 57 kWh kapasiteye sahip olan bir ünite arabada yer alacak ve bu batarya tam doluyken 440 km’ye kadar menzil aralığı sunacak. Üretimi İspanya’da yapılacak olan Cupra Raval için savlı ve rekabetçi diyebileceğimiz bir fiyatın belirlendiğini söylemekte yarar var.

Zira kelam konusu otomobil, 25.000 Euro başlangıç fiyatından tüketiciler ile buluşacak ve bu da onun ilgi görme ihtimalini önemli oranda yükseltiyor. 2025 yılında satışa çıkacak olan modelin Türkiye pazarına gelip gelmeyeceği ise şimdilik belgisiz. Fakat Cupra’nın Türkiye operasyonlarına verdiği kıymeti düşünecek olursak modelin ülkemize geleceği konusunda biraz daha umutlu konuşabiliriz. Elbette Cupra Raval Türkiye fiyatı için şimdiden bir kestirim yapmak sıkıntı olacaktır. Zira modelin ülkemize geleceği devirde döviz kuru ve vergilerin durumu, arabanın fiyatı üzerinde direkt bir tesire sahip oluyor.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar