Pazartesi, Temmuz 4, 2022
Google search engine
Ana SayfaOyunDead Space Remake, 2023’ün Birinci Aylarında Çıkabilir

Dead Space Remake, 2023’ün Birinci Aylarında Çıkabilir

Geçtiğimiz Temmuz ayında gerçekleştirilen EA Play Live etkinliğinde duyurulan Dead Space Remake için çıkış tarihi olarak 2023’ün ilk aylarının hedeflendiği iddia ediliyor. Electronic Arts hiçbir şekilde oyunun çıkış tarihine yönelik olarak bir duyuru yapmamış olsa da, ilk olarak oyunu Ekim 2022’de çıkarmayı planlıyordu. Şimdi ise şirket, oyunun geliştirme süreci için yeterli zaman verildiğinden emin olmak amacıyla çıkış tarihini 2023’e erteledi.

VentureBeat’in haberine göre, Dead Space, zamanının en başarılı bilim-kurgu, korku ve hayatta kalma oyunlarından biri. Ancak son on yılda Electronic Arts, tek oyunculu oyunlardan oldukça uzaklaştı. Bunun yerine, mikro işlemleri destekleyebilecek canlı servis oyunlarına yöneldi. Hatta bu strateji, bazı oyun içi satın alma özellikleri şeklinde aslen tek oyunculu bir oyun olan Dead Space serisine bile dahil edildi.

Ulaş Utku Bozdoğan: Dead Space Remake, 2023’ün Birinci Aylarında Çıkabilir 1

Dead Space Remake, Electronic Arts bünyesinde görev yapan insanları etkilemeye devam ediyor ve bu projedeki amaç, kalite açısından Capcom’un Resident Evil 2 Remake’ine yaklaşan bir Dead Space yeniden yapımını hayata geçirmek. Tabii ki bu zaman alacak bir süreç ve şirket de bunun tamamen farkında.

Eğer Dead Space başarılı bir geri dönüş gerçekleştirirse, Electronic Arts’ı tek oyunculu oyunlar alanında daha fazlasını yapabileceğine ikna edebilir ve bu da Dead Space serisi için yeni devam oyunlarının önünü açabilir.

Kaynak:  Technopat

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar