Pazartesi, Şubat 6, 2023
Google search engine
Ana SayfaOyunDiablo 2 epey güzel bir başlangıç yaptı. Pekala ne kadar kazandırdı?

Diablo 2 epey güzel bir başlangıç yaptı. Pekala ne kadar kazandırdı?

Tüm oyun dünyasının istese de istemede de kabul etmek zorunda oldukları bir gerçek var ki o da mobil oyunlar. Yakın bir zamana kadar bilgisayar ve konsol dünyasının en önemli yapımcıları, mobil oyunların asla bu platformlara rakip olamayacaklarını düşünüyorlardı. Ancak ne var ki zaman, neredeyse hepsinin birer ikişer bu yeni sektöre de yatırım yaptığını görmemizi sağladı.

Blizzard tarafından yıllar önce duyurulan Diablo Immortal’da tam olarak böyle bir yapımdı. Kendi kitlesini diri tutmak ve gelişmelerin takipçisi olduğunu göstermek için bu mobil yapımı duyuran şirket, aradan geçen uzun yıllar boyunca oyunla alakalı herhangi bir açıklama yapmadı. Ne var ki rüzgarın karşısında daha fazla duramayacağını anlayan Blizzard, Diablo Immortal’ı mobil oyun meraklılarının beğenisine sundu.

Diablo 2 oldukça iyi bir başlangıç yaptı. Peki ne kadar kazandırdı?

Aradan geçen 2 haftaya baktığımız zaman, Blizzard’ın muhtemelen “iyi ki” dediğini duyar gibiyiz. Çünkü oyun daha şimdiden en az 24 milyon dolarlık oyun içi satış geliri elde etti. Her ne kadar oyuncular bu oyunu oynamak için herhangi bir ödeme yapmak zorunda olmasa da, oyunda başarılı olabilmek ve rakiplerini yenebilmek için oyun içi itemlerin alınması neredeyse zorunlu bir durum. İşte bu mantıkta Blizzard’ın kasasının her geçen saniye biraz daha dolmasını sağlıyor.

Bakalım Diablo Immortal en kritik süreler olarak değerlendirilen 1. ve 3. ay verilerinde nasıl bir başarı sergileyecek.

Kaynak:  Teknolojioku

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar