Cuma, Ekim 7, 2022
Google search engine
Ana SayfaYazılımDiscord, Covid-19 hakkında komplo teorilerini engelleyecek

Discord, Covid-19 hakkında komplo teorilerini engelleyecek

İnanç Can Çekmez: Discord, Covid-19 hakkında komplo teorilerini engelleyecek 1

Covid-19 hakkında artan aşı karşıtı söylemlerini azaltmak amacıyla politika değişikliğine giden Youtube, Reddit ve Facebook gibi dijital platformlara, Discord da katılıyor. Şirket tarafından belirlenen değişikliğe göre, artık kullanıcıların fiziksel veya toplumsal zarara yol açabilecek yanıltıcı sağlık bilgileri paylaşmaları yasaklanacak.

Komplo teorileri engellenecek

Cuma günü paylaşılan bir blog gönderisinde “Çevrimiçi sağlık bilgilerinin doğruluğunu sağlamak, hiçbir zaman Covid-19 salgını sırasında olduğu kadar önemli olmamıştı” sözlerini dile getiren Discord’un platform uzmanı Alex Anderson, açıklamalarının devamında “kutuplaştırıcı veya tartışmalı bakış açılarını cezalandırma” niyetinde olmadıklarını ve yanıltıcı olmayan kişisel sağlık deneyimlerinin paylaşılmasına herhangi bir yasak uygulanmayacağını söyledi.

SaNOtize COVID-19 burun spreyi ilk onayını aldı: Yüzde 99 etkili

3 gün önce eklendi

Görünüşe göre milyonlarca kullanıcıya ev sahipliği yapan platform, asılsız sağlık söylentilerini kısıtlayarak COVID-19 hakkındaki komplo teorilerini önlemeyi planlıyor. Bununla birlikte Discord’un 2021 yılının yalnızca ilk yarısında 43.000’den fazla sunucuyu kapattığı ve 470.000 kullanıcı hesabını engellediği bildirilirken, bu rakamların yeni politika değişikliği ile daha da artacağını söyleyebiliriz. 

  • Anasayfa
  • Yazılım
  • Diğer Yazılım Haberleri
  • Discord platform içinde zararlı COVID-19 bilgileri yasaklanıyor

Kaynak:  Donanimhaber

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar