Çarşamba, Eylül 28, 2022
Google search engine
Ana SayfaDonanımDünyada bir ilk! Akıllı telefonlar için teleskopik makro lens tanıtıldı!

Dünyada bir ilk! Akıllı telefonlar için teleskopik makro lens tanıtıldı!

Akıllı telefonlar için sensör teknolojileri geliştiren Çin merkezli bir telefon üreticisi Tecno, kullanıcılara daha iyi bir makro çekim deneyimi sunacak dünyanın ilk teleskopik makro lensini tanıttı.

Dünyada bir ilk! Akıllı telefonlar için teleskopik makro lens tanıtıldı!

Akıllı telefon pazarında ürettiği orta-üst segment cihazlarla tanınan Tecno, akıllı telefon kameraları için sensör kaydırma IS teknolojisini Aralık ayının ortalarında tanıttı ve şimdi yalnızca makro çekimlerin kalitesini değil, aynı zamanda tüm bunları çekme deneyimini de önemli ölçüde iyileştirmeyi vadeden bir teleskopik makro lensi duyurdu!

Şinasi Kaya: Dünyada bir ilk! Akıllı telefonlar için teleskopik makro lens tanıtıldı! 1

Bahsettiğimiz lens hakkında fikri olmayanlar için, aşağıdaki videoda gösterildiği gibi gövdeden dışarı uzanan bir telefoto makro lens olduğunu ve özneye fazla yaklaşmanıza gerek kalmadan yakın çekimler yapmanızı sağladığını belirtelim.

Tecno 5x optik zoom sunuyor ve nihai sonucun ana kameranınkiyle karşılaştırılabilir olduğunu iddia ediyor. Bu, mevcut makro kameralarda daha önce görmediğimiz bir şey. Teknoloji ayrıca iyi fotoğraflar için çok önemli olan daha büyük bir diyafram açıklığına da imkan sunuyor!

Tüm bunların yanı sıra şirket, tasarımın oldukça kompakt olduğunu ve büyük bir muhafazaya ihtiyaç duymadığını, ancak ayrıntıları sağlayamadığını ifade ediyor. Yeni teleskopik lensli bir Tecno akıllı telefonu ne zaman görebileceğimiz şirket tarafından açıklanmış değil, ancak bu yıl içerisinde görecek olmamız oldukça büyük bir ihtimal.

Kaynak:  Teknolojioku

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar