Salı, Şubat 7, 2023
Google search engine
Ana SayfaDonanımDünyanın gördüğü en kıymetli otomobil kazaları! ''Yok artık!'' diyeceksiniz!

Dünyanın gördüğü en kıymetli otomobil kazaları! ”Yok artık!” diyeceksiniz!

Lüks bir araba kullanıyorsanız, muhtemelen kaza yapma olasılığını düşünmüşsünüzdür. Aracın kendisi normal bir arabadan daha fazla manevra kabiliyetine sahip, daha güvenli ve hatta daha rahat olabilir. Ancak yine de kontrolü kaybetme veya başka birinin size çarpma riski vardır.

Kazadan sonra, bir araba kazası avukatıyla konuşabilir ve zararları geri almaya çalışabilirsiniz, ancak maliyetler yine de çok büyük olacaktır. Ayrıca sigorta primleriniz yükselirse, kazanın maliyeti yıllarca devam edebilir.

Neyse ki, en kötü araba kazanız bile muhtemelen dünyanın gördüğü en şiddetli kazalardan daha ucuza mal olacak. Tanık olabildiğimiz en pahalı araba kazalarından bazılarına, sayfamızın alt bölümünden hep birlikte bir göz atalım.

2017: Ferrari 250 GTO

Her yıl West Sussex, İngiltere’de eski model araba severler Goodwood Pisti’nde klasik arabaların kutlandığı Goodwood Revival için bir araya geliyor. Genellikle milyonlarca dolara mal olan nadir arabalar, yarış pistine çıkar ve sınırlarını test eder.

Tahmin edebileceğiniz gibi, bu ayar her zaman mutlu sonlara yol açmaz. 2017’de, nadir bulunan bir 1964 Ferrari 250 GTO/64 Series II, bir Corvette Stingray’i geçmeye çalıştıktan sonra kaza yaşadı. Neyse ki sürücü, pistte farklı bir Ferrari’yi arkadan biçmekten kaçınmayı başardı, ancak bu süreçte GTO’nun tüm sağ tarafı yok edildi. Referans için Ferrari 250 GTO’ya bazen dünyanın en pahalı arabası denir. Yeniden mükemmel duruma getirilmesi, 55 milyon dolardan fazlaya mal olabilir.

2011: Pagani Zonda Roadster F

2011 yılında, 2007 Pagani Zonda Roadster F kullanan bir Alman adam inanılmaz pahalı bir kaza geçirdi. Kazanın kesin detayları belirsiz olsa da, aracın İtalya’nın A10 Autostrada’sında yaklaşık 200 mil hızla gittiğini biliyoruz. Yüksek hıza rağmen hem sürücü hem de yolcu kazadan yara almadan kurtulmayı başardı. Aracın yasadışı bir sokak yarışına karıştığından şüpheleniliyor ve sürücünün (kimliği açıklanmayan) ehliyeti iptal edildi. Bu sürücü ilk kez yasa dışı yarışırken yakalandı.

Referans olarak, Pagani Zonda Roadster F, şimdiye kadar yapılmış sadece 25 model ile son derece nadirdir. Aracın kazalı halini bir milyon doların üzerinde bir fiyata sattı.

Kaynak:  Teknolojioku

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar