Pazartesi, Ocak 30, 2023
Google search engine
Ana SayfaOyunEjderha Yetiştirebildiğiniz Game of Thrones Oyunu

Ejderha Yetiştirebildiğiniz Game of Thrones Oyunu

George R.R. Martin’in popüler eseri Game of Thrones, adına çekilen dizisi ile birlikte yıllarca adından söz ettirdi ve ettirmeye de devam edecek. Bildiğiniz gibi Game of Thrones’ta yaşananların öncesini anlatan ‘House of the Dragon’ isimli bir yan dizi çekiliyor.

House of the Dragon dizisi henüz çıkmadan, dizinin bir oyunu geliştirildi. HBO Max, artırılmış gerçeklikten güç alan DracARys oyununu bugün itibarıyla piyasaya sürdü. Oyunun detaylarına gelin hep beraber göz atalım.

Artık herkes Daenerys Targaryen olabilecek

House of the Dragon: DracARys isimli oyun, Game of Thrones evreni hayranlarının evlerinde kendi sanal ejderhalarını yumurtadan çıkarmasına ve yetiştirmesine olanak tanıyan ücretsiz bir oyun olacak. Oyunun artırılmış gerçeklik temelli olması onu biraz Pokemon GO’ya benzetiyor desek yalan söylemiş olmayız.

Her ejderha kullanıcıya özel olacak ve büyüdükçe, George R.R. Martin’in dünyasından gelen bilgilere dayanarak, yetiştiricisinin onunla olan etkileşimleri tarafından yönlendirilen kendi görünümüne ve mizacına sahip olacak. Kullanıcılar ayrıca özelleştirilmiş bir ses tanıma sistemi aracılığıyla ejderhalarına komut vermek için House of the Dragon dizisinden Valyriaca kelimeleri öğrenecekler.

HBO Max, evcil ejderhaların devasa bir boyuta erişebileceklerini belirtiyor. Ejderha yetiştiricileri, dünyanın dört bir yanındaki ejderha yetiştiricilerine kendi ejderhalarıyla aşık atabilecekler. Oyun şu an için sadece 19 ülkede piyasaya sürüldü. Ancak maalesef Türkiye’de henüz yok. İlerleyen günlerde oyunun tüm dünyada erişime açılması bekleniyor.

Kaynak:  Webtekno

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

- Advertisment -
Google search engine

Trend Yazılar

Son Yorumlar