Cuma, Haziran 9, 2023
Ana SayfaİnternetEkşi Sözlük’ün yeni adresi de erişime engellendi! Ekşi Kelamlık açıklama yaptı

Ekşi Sözlük’ün yeni adresi de erişime engellendi! Ekşi Kelamlık açıklama yaptı

Şinasi Kaya: Ekşi Sözlük’ün Yeni Adresi De Erişime Engellendi! Ekşi Kelamlık Açıklama Yaptı 1 Ekşi Sözlük, bundan yaklaşık üç ay evvel 21 Şubat 2023 tarihinde erişime engellenmişti. Kelamlık yetkilileri gereli yasal itirazlarını yaparken site, “eksisozluk2023” alanıyla tekrardan yayına alınmıştı. Fakat 13 Mayıs tarihinde alınan bir kararla bu alan ismine erişim engellenmişti. Site idaresi, bu kararın akabinde “eksisozluk42.com” alan ismiyle tekrardan yayına alınmıştı ve şimdi bu adres de erişime engellendi.

‘eksisozluk42’ erişime engellendi

Bilgi Teknolojileri ve Bağlantı Kurumu’nun 14 Mayıs 2023 tarihli ve 490.05.01.2023.-237305 sayılı kararıyla Ekşi Kelamlık (eksisozluk42.com), tekrardan erişime engellendi. Ekşi Kelamlık, Twitter hesabından mevzuya ait açıklama yayınladı:

“Tarafımıza bildiri edilmese de BTK’nın  14 Mayıs 2023 tarihli kararıyla erişim engellemesi ile karşı karşıya kaldığımızı gördük. Tüm kararlara olduğu üzere bu karara da itiraz edeceğiz ve gayretimizi hukuk nezdinde sürdürmeye devam edeceğiz. Kanısını paylaşmak ve farklı fikirleri okumak isteyen tüm kullanıcılarım için alan yaratmak için elimizden geleni yapacağız.”

Şinasi Kaya: Ekşi Sözlük’ün Yeni Adresi De Erişime Engellendi! Ekşi Kelamlık Açıklama Yaptı 3 Ekşi Kelamlık idaresi, eksisozluk42 adresinin trafiğini “eksisozluk1923.com” adresine yönlendirilmiş durumda. Fakat mevcut adımlar göz önüne alındığında BTK’nın bu adrese de erişim engelleme kararı getirmesi beklenen. Şayet bir erişim sorunu yaşamak istemiyorsanız VPN kullanabilirsiniz.

RELATED ARTICLES

CEVAP VER

Please enter your comment!
Please enter your name here

Trend Yazılar

Son Yorumlar